Дані, отримані під час клінічних випробувань свідчать про те, що впродовж 22 днів після отримання щеплення препаратом CoviShield пацієнти максимально захищені від серйозного стану хвороби, госпіталізації та смерті. Про це виданню "Новое время" повідомив Генеральний директор AstraZeneca Україна та Євразія Євгеній Гайдуков.
Через три тижні після отримання першого щеплення препарат є ефективним на 76%.
" І збільшення ефективності до 82% за умови тривалішої перерви між введенням наступної дози — щонайменше 12 тижнів", - розповів Гайдуков.
Він також розповів, що після першого щеплення ризик госпіталізації зменшується на 94%.
"Аналогічні ефекти від вакцинації спостерігалися в усіх вікових групах, включаючи людей віком від 80 років і старше. Найкращим ефект був через 28−34 дні після щеплення. Вакцина продемонструвала ефективність 73% впродовж мінімум 35 днів після введення першої дози у людей віком від 70 років і старше", - додав Гайдуков.
Вакцинація в Україні триває з 24 лютого, однак за цей час Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 10-11 тисяч щеплень на добу. У Києві 13-14 березня не зробили жодного щеплення, аналогічна ситуація в столиці, Львівській і Хмельницькій областях спостерігалася 21 березня.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UA, термін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив низькі темпи небажанням українців вакцинуватись після нещодавно перенесеного ковіду або на тлі хронічних захворювань.
Наприкінці лютого до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплення отримали медики та військові в зоні операції Об'єднаних сил. За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людині.
Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.