UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОБСЄ відкрила патрульні бази в зоні АТО

Патрулі ОБСЄ спостерігатимуть за відведенням озброєнь.

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні відкрила три патрульних бази в Донбасі для підвищення ефективності контролю за відведенням озброєнь від лінії розмежування. Про це заявив сьогодні заступник глави місії Олександр Хуг, передає Інтерфакс-Україна.

За словами Хуга, бази відкриті населених пунктах Стаханов (знаходиться під контролем бойовиків "ЛНР") і Новоайдар (під контролем ВСУ) Луганської області, а також у Волновасі Донецької області.

Хуг нагадав, що СММ ОБСЄ здійснює спостереження за відведенням озброєнь калібром менше 100 мм від лінії розмежування згідно з Мінським домовленостями. На сьогоднішній день процес відведення озброєнь триває в Луганській області. В першу чергу відводяться танки, за ними піде ствольна та легка артилерія.

"І Збройні сили України, і так звана "ЛНР" почали цей процес, обидві сторони передали СММ ОБСЄ базову інформацію. Ми спостерігали відведення танків на певні майданчики, керівники з двох сторін надали нам інформацію про завершення відведення бронетехніки", − заявив заступник голови СММ.

Представник ОБСЄ зазначив, що факт нічного обстрілу з допомогою протитанкових керованих ракет (ПТКР) українських позицій в районі населеного пункту Троїцьке Луганській області був зафіксований моніторинговою місією. Однак, на думку Хуга, режим тиші в зоні АТО в цілому підтримується.

У середу, 7 жовтня, керівництво Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), а також персонал СЦКК від України і Російської Федерації, провели відеоконференцію з заступником голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом.

У цей же день у Луганській області був завершено перший етап відведення танків ВСУ від лінії розмежування.

З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування повністю дотримуються режиму припинення вогню. Тридобова тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО триватиме 41 день.