UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОБСЄ перевірить відсутність танків уздовж лінії розмежування в Донбасі

Про відведення озброєння заявили обидві сторони конфлікту.

Представники моніторингової місії ОБСЄ протягом двох діб перевірять відсутність танків на позиціях у 15-кілометровій зоні безпеки вздовж лінії розмежування, повідомляється на офіційному сайті Міністерства оборони України.

У середу 7 жовтня керівництво Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), а також персонал СЦКК від України і Російської Федерації, провели відеоконференцію із заступником голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом.

Керівник СЦКК з української сторони генерал-майор Борис Кременецький повідомив про відведення танків ЗСУ від лінії розмежування згідно з Мінським домовленостями. За словами Кременецького, українська сторона повністю дотримується графіка відведення озброєнь і надає широке сприяння СММ ОБСЄ.

Учасники конференції констатували факт, що протягом двох діб в зоні АТО підтримувався режим припинення вогню. У разі подальшого дотримання перемир'я, розпочнеться другий етап відведення озброєнь.

Читайте також: Захист Януковича заявив про передачу його адреси слідству

Як відомо, з 1 вересня в Донбасі введено нове перемир'я, яке за словами ОБСЄ і штабу АТО, в цілому дотримується, а 29 вересня у Мінську домовилися і про відведення знарядь менше 100 мм. У зв'язку з цим бойовики "ДНР" заявили про припинення війни.

Сторони конфлікту констатували початок процеса відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Раніше повідомлялося, що процес відведення озброєнь в зоні АТО триватиме 41 день.

7 жовтня в Луганській області був завершено перший етап відведення танків ЗСУ від лінії розмежування.

У той же час, Тетяна Силіна в статті для ZN.UA "Мінська халабуда" констатує, що "незважаючи на те, що з усіх боків нам твердять, що Мінськ - "наше все", мінський процес зайшов у глухий кут.

"Оскільки Москва, очевидно, виконувати Мінські угоди не збирається, а Європа не знає, що їй робити далі, і ситуація як і раніше в глухому куті, то що відбувається? Правильно, європейські партнери знову починають стимулювати Київ - щоб він не тільки виконав, але й перевиконав Мінські угоди", - пише автор.

За інформацією ZN.UA, наші "нормандські" партнери ясно дають зрозуміти: їм хотілося б, щоб закон "Про особливий порядок..." почав діяти (хоча б частково) вже зараз, до проведення місцевих виборів на окупованих територіях.