Спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували порушення режиму припинення вогню в Донбасі.
"Спостерігачами СММ зафіксовано порушення режиму припинення вогню в Донецькій і Луганській областях. На позиції СММ на підконтрольній "ДНР" території в районі Донецького залізничного вокзалу (в 6 км на північний захід від Донецька), спостерігачі бачили і/або чули 37 вибухів (напрям не відомо) від зенітного вогню, гранатометів, один – від міномета калібру 82 мм та 83 пострілу зі стрілецької зброї", - йдеться у звіті СММ ОБСЄ станом на вечір 12 листопада.
В документі наголошується, що спостерігачі в підконтрольному проросійським бойовикам Слов'яносербську Луганської області протягом двох годин чули кілька пострілів зі стрілецької зброї і важких кулеметів, а також кілька вибухів в північному-північно-східному напрямку, "можливо, з території тренувального майданчика в контрольованому урядом України селі Трьохізбенка (33 км на північний захід від Луганська)".
При цьому спостерігачі організації заявляють, що бойовики так званої "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" до цих пір не надали перелік важких озброєнь, що підлягають відводу. Військовослужбовці Збройних сил України поки також не надали ці дані.
"Тим не менш, спостерігачі оглянули зони за межами відводу ліній озброєння, відомі СММ як зони очікування важкого озброєння, незважаючи на те, що вони не відповідають критеріям, викладеним у повідомленні 16 жовтня", - сказано у звіті.
У документі говориться, що спостерігачі оглянули сім постійних місць зберігання зброї ВСУ. На чотирьох з них на місці була вся раніше врахована зброя, але на п'ятому майданчику не було п'яти бойових танків (чотири Т-72, один T-64), на шостому - відсутні три танки Т-72. СММ ОБСЄ знову оглянула місце постійного зберігання озброєння бойовиків "ДНР". Там вся раніше зафіксована зброя була на місці.
Нагадаємо, 11 листопада повідомлялося, що бойовики "ДНР" стягнули в Донецьк 10 танків і 10 бойових машин піхоти.
Раніше президент України Петро Порошенко констатував, що в Донбасі є тенденція до погіршення ситуації.
"Ризики і загрози національній безпеці, суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України залишаються надзвичайно високими", - сказав глава держави.
Крім того, Порошенко повідомив, що українські військові отримали наказ відкривати вогонь на ураження в зоні АТО.
У жовтні в Донбасі була відносно спокійна обстановка у зв'язку з дотриманням сторонами конфлікту режиму припинення вогню. Це призвело до того, що в зоні АТО почався процес відведення легких озброєнь і техніки калібром 100 міліметрів.
Тим не менш, останнім часом бойовики все частіше здійснюють збройні провокації проти українських сил. В результаті українська сторона СЦКК заявила про загрозу зриву відведення озброєнь через дій бойовиків.