Шевченківський райсуд Києва засудив до 5 років позбавлення волі з іспитовим строком у 3 роки Костянтина Нікитенка – члена приватної військової компанії, у створенні якої підозрюють ексдепутата Семена Семенченка, йдеться у рішенні суду. Нікитенко визнав свою причетність до обстрілу будівлі «112 каналу» два роки тому.
«Відповідно до ст. 70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначити ОСОБА_1 остаточне покарання у виді п`яти років позбавлення волі без конфіскації майна. На підставі ст. 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання у виді позбавлення волі, якщо він протягом іспитового строку - 3 (трьох) років не вчинить нового злочину, та виконає покладені на нього обов`язки: повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи; періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації», – йдеться у рішенні суду.
У документі також вказано, що суд затвердив угоду Нікитенка зі слідством. Учасника ПВК визнали винним в участі у незаконному збройному формуванні та проведенні теракту.
У рішенні суду також йдеться про створення 2018 року воєнізованого формування, а саме компанії Donbass Battalion corporation. Її зареєстрували у Сполучених Штатах Америки, а в Україні створили тренувальну базу.
«А надалі під виглядом представництва вказаної компанії на території України [особи, матеріали відносно яких виділені в окреме кримінальне провадження разом з іншими невстановленими органом досудового розслідування особами] прийняли рішення зареєструвати охоронну компанію, що надасть змогу під виглядом здійснення законної діяльності охоронної структури проводити в Україні роботу, пов`язану з добором особового складу збройного формування, проводити навчально-тренувальну підготовку особового складу та визначати функції та дії кожної особи, яка входить до його складу», – йдеться у рішенні суду.
В Україні компанія діяла під виглядом охоронної фірми ТОВ «Донкорп Україна». Нікитенко спочатку входив до батальйону «Донбас». Пізніше він приєднався до вказаної «охоронної фірми», де мав готувати новобранців.
В «Українській правді» з посиланням на матеріали справи зазначили, що теракт біля «112 каналу» ініціював Семенченко. Він же і доручив Вадиму Боровику організацію. Останній залучив Нікитенка для полегшення операції.
Нагадаємо, 24 березня у Службі безпеки України повідомили про викриття приватної військової компанії, діяльність якої, за даними слідства, була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів.
Членами ПВК слідство вважає 150 осіб – співробітників охоронних фірм і членів громадських організацій. Організаторами СБУ називає депутата Верховної Ради восьмого скликання Семена Семенченко і агента НАБУ Євгена Шевченко. За словами Шевченка, він планував створити ПВК для роботи в Сирії і Афганістані за контрактами Державного департаменту США.
Крім того, Семенченку оголосили підозру в організації обстрілу офісу «112 каналу» (ч. 2 ст. 258 ККУ – терористичний акт). У липні 2019 року в будівлю вистрілили з РПГ. Інкриміновані Семенченку статті передбачають суворе покарання і тривале ув’язнення – до 12 років.