UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обшуки в Коломойського: СБУ повідомила деталі

Обшуки сьогодні провели не лише у Коломойського.

© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ

Служба безпеки повідомила, що разом із Бюро економічної безпеки провела низку обшуків за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Обшуки проводились в рамках справи про оборудки, які коштували державі 40 млрд гривень. Вже повідомлялося, що СБУ й БЕБ приходили, зокрема, додому до бізнесмена Ігоря Коломойського.

За даними слідства, протиправні схеми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом. При цьому у спецслужбі нагадали, що «Укрнафта» є найбільшою нафтовидобувною компанією України, а ПАТ «Укртатнафта» – нафтопереробною.

«Наразі у рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів», – додали в СБУ.

Слідство встановило, що незаконні дії вчинялися в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній. Крім домівок власників та топменеджменту, правоохоронці обшукали місця ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України.

«За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ «Укртатнафта» оголошено про підозри у вчинені кримінальних правопорушень», – додали в СБУ.

Читайте також: Націоналізація "Укрнафти" та "Укртатнафти": два держпідприємства отримали одного керівника

Нагадаємо, у листопаді «Укрнафту» та ще чотири приватні підприємства передали в управління Міноборони. До наглядової ради «Укрнафти» ввійшли особи, пов’язані з головою офісу президента Андрієм Єрмаком. Керівником «Укрнафти» й «Укртатнафти» був призначений Сергій Корецький.

Основні запитання, які виникають до цієї процедури: так, власне, вилучення, чи відчуження, чи, може, взагалі націоналізація? А може, експропріація? Чи можливо це рішення оскаржити в судовому порядку, коли? В який спосіб слід оцінювати обсяги компенсацій? Загалом як такий крок виглядає з погляду інвестора та як позначиться на інвестиційному кліматі? Детально читайте у матеріалі Олександра Кошового, експерта в сфері функціонування ринків капіталу - «Націоналізація гігантів — квиток на ще одну війну».