UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обрізання Господнє: що заведено робити

Цього дня також відзначають День Василя Великого.

14 січня християни східного обряду відзначають свято Обрізання Господнього. Цей день співпадає також з іншими святами – Днем Василя Великого та Старим Новим роком.

Читайте також: Старий Новий рік: що не можна робити

Історія свята

Згідно зі старозавітним законом, Ісус прийняв обряд усічення крайньої плоті на восьмий день після народження.

У юдеїв обрізання було обов'язковим обрядом, що свідчило про їхню приналежність до богообраного народу. Ця традиція діяла для всіх немовлят чоловічої статі та символізувала дотримання Завіту Бога з предком Авраамом та єврейським народом.

У старозавітні часи обрізання було аналогом хрещення у християн. Обряд проходили апостоли та християни, що походили з юдеїв. Тих, хто не пройшов його, вважали невірними Богу.

Свято має важливе символічне значення християнам. Пройшовши обряд, Христос показав приклад смирення, а також те, що він є справжньою людиною.

Після обряду обрізання Син Божий отримав ім'я, яке сказав Архангел Гавриїл у день Благовіщення Пресвятої Богородиці. Його назвали Ісус, що означає Спаситель.

Що прийнято робити у свято

Цього дня прийнято ходити до церкви та відвідувати святкову службу.

Також існує традиція ходити в гості до рідних та близьких та бажати їм добра та щастя.

14 січня також відзначають Старий Новий рік. Юнаки та чоловіки вранці ходили по домівках та посівали, бажаючи господарям щедрого врожаю, здоров'я та благополуччя.

Дівчата у свято ворожили на долю.