UA / RU
Підтримати ZN.ua

КМДА визначилася з новим орендарем кінотеатру "Київ"

Упродовж аукціону щомісячна вартість оренди зросла у 45 разів: з 569 тисяч до понад 2 млн гривень.

Новим орендарем кінотеатру "Київ" за підсумками конкурсу, організатором якого виступила Київська міська державна адміністрація (КМДА), стала мережа "Сінема Центр", повідомляє "Детектор Медіа".

Договір з новим орендарем укладатиметься строком на десять місяців. Щомісяця оренда цілісного "Культурного центру "Кінотеатр Київ" коштуватиме 2 119 253 гривень (без урахування ПДВ).

Саме з такою ціною "Сінема Центр" перемогла у конкурсі, аукціон стартував з ціни у понад 560 тисяч гривень на місяць (569 253 грн). Компанія-переможець планує відкрити у приміщенні кінотеатру чотири додаткові зали, зараз там діє три. Коли саме новий орендар розпочне роботу і скільки триватиме ремонт, на разі невідомо.

Українська мережа кінотеатрів "Cinema City" заснована у 2007 році колишніми співвласниками телеканалу "1+1" Борисом Фуксманом, Олександром Роднянським, а також російсько-німецьким бізнесменом Махаелем Шліхтом.

Фірма-переможець записана на панамську компанію, повідомляє "Українська правда". Зараз до складу мережі входять три кінотеатри: в Одесі (ТРЦ "Фонтан Скай"), Тернополі (ТРЦ "Подоляни") та Києві (ТРЦ "Оушен Плаза").

Водночас заступник голови КМДА Володимир Слончак раніше наголошував на тому, що формат кінотеатру "Київ" буде збережено, у ньому й надалі проводитимуться фестивалі та культурно-мистецькі заходи, зокрема показів фільмів у межах міжнародного кінофестивалю "Молодість".

Відповідні умови прописані в умовах конкурсу оренди, тож майбутній орендар зобов'язаний їх виконувати.

"Усі мистецькі події, що відбувались у культурному центрі "Київ", будуть збережені... Вкотре хочу наголосити, що будівля цього кінотеатру є пам'яткою архітектури місцевого значення. Змінити її функціональне призначення ніхто не може. Перед укладанням договору оренди буде укладений охоронний договір, у якому буде зазначено цільове призначення будівлі – кінотеатр", - наголошував Слончак.

Однак, як пише у своїй статті для DT.UA Катерина Константинова, культурну спільноту Києва хвилює подальша доля кінотеатру, адже торік громада вже втратила в центрі столиці культові кінотеатри "Кінопанорама" та "Україна", тож до обіцянок чиновників ставиться із пересторогою.

"Культурний центр "Кінотеатр "Київ" - насамперед інтелектуальний, фестивальний простір, місце зустрічей митців, глядачів. Цей інтелектуальний статус сьогодні тримається завдяки теперішній команді КЦ "Кінотеатр "Київ". Усі розуміють, що зміна команди – це зміна вектора діяльності. А також, можливо, й перепрофілювання, хоча Київрада й заспокоює, що цього не станеться", - пише вона.

Термін договору оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру "Київ" сплив 4 січня. Упродовж останніх 20 років орендарем виступало ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр Київ"".

КМДА не планувала продовжувати договір оренди через "постійні звернення орендаря з проханням зменшити вартість оренди" (з 47 тисяч гривень на місяць), та пропонувала включити "Київ" до мережі комунальних кінотеатрів, а згодом оголосила конкурс на право оренди будівлі.

Брати участь у конкурсі на право оренди кінотеатру мали намір п'ять юридичних осіб: ГО "Фонд "Молодість"", ПрАТ "Мультіплекс-Холдинг", ТОВ "Планета Кіно", ТОВ "Компанія "Таурус-Альянс"" і ТОВ "Сінема-Центр".

Участь в аукціоні 15 квітня взяли "Сінема-Центр", "Фонд "Молодість"", "Мультіплекс-Холдинг", "Планета Кіно" та ТОВ "Сантіні Ф'южен". Попередній орендар документи для участі в конкурсі не подавав.

Докладніше про майбутнє легендарного столичного кінотеатру читайте у статті Катерини Константинової "Як тебе захистити, "Києве" мій?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".