Дипломати і юристи України повинні і зобов'язані використовувати зголошені на прес-конференції у Гельсінкі слова Володимира Путіна щодо організації Кремлем "референдуму" у Криму при підготовці позовів до міжнародних судів написала у своєму Facebook перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.
"Найважливіше, що прозвучало на прес-конференції (у Гельсінкі - ред.): це явка з повинною Путіна, який визнав, що це РФ організовувала "референдум" в Криму. Наші юристи і дипломати повинні використовувати це визнання при підготовці позовів до міжнародних судів. Також важливе визнання Путіна, що його візаві не визнає анексію Криму", - підкреслила віце-спікер.
За словами Геращенко, хорошим також є те, що Трамп не зуміє "переграти" політику США щодо дій Росії в Україні.
"Для нас важлива єдність Сенату і Конгресу, Держдепу, Пентагону, Білого Дому, республіканців і демократів в ключовому: невизнання анексії Криму, окупації Донбасу, порушення кордонів України, відповідальність РФ за це. І це прозвучало від десятків впливових американців, і устрій американської системи, системне функціонування всіх інститутів робить неможливим експромти у зовнішній політиці", - додала вона.
Як повідомлялося, 16 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Повноформатним переговорам американської та російської делегації передувала двогодинна розмова Трампа з Путіним віч-на-віч.
На підсумковій прес-конференції Трамп і Путін повідомили, що обговорювали російської втручання в американські вибори, ситуацію в Україні та Сирії, реалізацію Мінських домовленостей, газопровід "Північний потік-2", а також проблему розповсюдження ядерної зброї.
Путін, зокрема, заявив, що Росія не збирається повертати анексований Крим.
Напередодні саміту в Гельсінкі, відповідаючи на запитання журналістів про ймовірність визнання США окупації Криму Росією, Трамп відповів: "Подивимося". А також поклав відповідальність за анексію півострова на свого попередника Барака Обаму. "Президент Обама допустив це", - сказав він.
Своєю чергою прес-секретар Білого дому Сара Сандерс нагадала про те, що Сполучені Штати не визнають окупацію півострова, і санкції проти Росії залишатимуться чинними до тих пір, поки він не повернеться під контроль України.
Детальніше про позицію президента США по відношенню до України читайте у матеріалі Альони Гетьманчук "Трамп і Україна: операція "шок і трепет" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".