UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий український криголам можливо буде вивчати Антарктику

Інтерес до залучення судна до досліджень проявила ПАР

Південно-Африканська республіка хоче досліджувати Антарктику з використанням можливостей криголама "Джеймс Кларк Росс", який нещодавно придбала Україна.

Про це повідомляє міністерство освіти і науки України після зустрічі першого заступника міністра Андрія Вітренка з Надзвичайним і Повноважним Послом ПАР Андре Йоганнесом Гроеневальдом.

"Україна та ПАР планують розширювати співпрацю в науковій сфері, зокрема розглядається можливість спільних досліджень в Антарктиці" — йдеться в повідомленні міністерства. Серед можливих напрямків співробітництва в науковій сфері посол ПАР висловив зацікавленість у проведенні спільних досліджень вченими України та африканської республіки в Антарктиці, зокрема з використанням можливостей нового українського науково-дослідного криголама.

Південно-Африканська Республіка — одна з перших країн-підписантів Договору про Антарктику 1959 року і поки єдина африканська держава, що має розвинену національну програму досліджень в Антарктиці. Південноафриканська наукова станція SANAE IV, яка перебуває в Східній Антарктиці на Землі Королеви Мод, розрахована на одночасну роботу до 80 вчених протягом літнього сезону та є важливою лабораторією для спостереженнь за природними явищами, що відбуваються в космосі, атмосфері й електромагнітному полі Землі, а також в її земній корі.

Читайте також: Бельгія подарувала Україні науково-дослідний корабель — відео

Нагадаємо, в серпні Україна купила британський криголам "Джеймс Кларк Росс". Судно прибуло в Одесу 5 жовтня, пройшовши через три моря — Північне, Середземне і Чорне. Кілька тижнів триватиме оформлення необхідних документів та технічна інвентаризація судна. Потім відбудеться офіційне представлення криголама для медіа. "Джеймс Кларк Росс" вважається одним з кращих криголамів в світі, що може рухатися крізь шар льоду товщиною 1,5 метра, а в екстремальних умовах — через 4-метровий лід.