UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий глава комітету ВР зі свободи слова поставив під сумнів ефективність телемарафону

Юрчишин звернув увагу на недоліки єдиного телеканалу.

Народний депутат Ярослав Юрчишин від фракції "Голос", якого 9 грудня призначили на посаду глави комітету Верховної Ради України з питань свободи слова, висловив у коментарі "Інтерфакс-Україна" свої думки щодо поточної ефективності національного телемарафону.

"Моя позиція щодо марафону: його ефективність — під питанням. Якщо його ефективність — під питанням (а це інвестиція державних коштів), то потрібно працювати з цією ефективністю в тому чи іншому напрямі", — зазначив він.

Юрчишин визнав наявність сенсу в створенні єдиного офіційного каналу комунікації в державі під час війни, але виступив проти цензури.

Читайте також: На телемарафон наступного року виділили 1,7 млрд гривень. Корнієнко запевняє, що не всі гроші підуть на канали

"Я уявляю собі дискусію своїх колег у якомусь ефірі на тему, умовно кажучи, "відставки" Залужного. З безліччю інсайдерської інформації, яка пізніше спростовується. Тобто, певна спрямованість інформаційної політики має бути, але не цензура. Ось вона на початку війни виглядала цілком логічною", — сказав депутат.

Він також заявив, що коли більша частина громадян отримує інформацію з анонімних Telegram-каналів, то з телемарафоном “щось не так”.

"Відповідно, потрібно вирішувати питання або більшого балансу, або більш проактивної позиції (а насправді — можливості оперативно інформувати), або дійти до розуміння, що, на жаль, цей філігранний метод не виконує зараз своєї функції, і шукати якийсь інший формат", — підсумував Юрчишин.

Нещодавно президент України Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами назвав телемарафон "Єдині новини" одним із "ключових етапів в історії незламності України" та одним із "чинників деокупації територій, які були захоплені з початку повномасштабного вторгнення РФ". Глава держави похвалив телемарафон і за інше.

Хоча до цього Єврокомісія оприлюднила звіт щодо прогресу реформ в Україні, у якому звернула увагу на погіршення доступу до плюралістичних ЗМІ. ЄК закликала Київ розробити дорожню карту на підтримку відновлення плюралістичного, прозорого та незалежного медіа-ландшафту в післявоєнний період.