UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий алгоритм тестування на коронавірус: про що тактовно мовчить МОЗ

Взяття біоматеріалу для проведення тесту - прерогатива мобільних бригад.

У травні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон про обов'язкове регулярне тестуванні осіб, яких МОЗ новим наказом тепер лише рекомендує тестувати. Визначено й алгоритми тестування, пише ексдиректорка Директорату медичних послуг МОЗ Оксана Сухорукова.

Тож що робити, якщо ви захворіли і мусите здати тест на коронавірус? За наявності відповідних показань, лікарня зобов'язана зробити тест. Якщо показання є, але госпіталізації ви не потребуєте, відповідно до закону, забезпечити проведення тестування на амбулаторному рівні повинен МОЗ.

Для взяття матеріалу виїжджає мобільна бригада - на сьогодні це єдина форма взяття матеріалу для тесту. Бригада приїжджає за місцем перебування хворого, незалежно від прописки. Направлення дає сімейний лікар або «екстренка». Людина має право вимагати направлення на тестування.

«Жодних обмежень щодо направлення мобільної бригади лікарями-ФОП або іншими приватними закладами охорони здоров’я не існує. Мобільна бригада діє в межах адміністративно-територіальної одиниці, і її діяльність оплачує НСЗУ, незалежно від того, хто її направив», - пише Сухорукова для ZN.UA.

Тестування контактних осіб

З тестуванням контактних осіб ситуація невизначена, хто має тестувати - незрозуміло.

«Можливо, це може бути мобільна бригада або це можна зробити в амбулаторних пунктах тестування, функціонування яких, згідно із Законом, забезпечує МОЗ», - додає авторка.

За планової госпіталізації

До 17 вересня організацією тестування мав опікуватися лікуючий лікар. Тепер це турбота самого пацієнта.

«Хочу одразу наголосити: робиться тест на антитіла, він рекомендований, а постанова №641 відсилає нас до наказу МОЗ. Тестування на антитіла (якщо це не в межах лікувального процесу) не оплачується жодним пакетом за контрактами з НСЗУ. Про джерела фінансування таких нововведень міністерство тактовно мовчить», - резюмує експертка.

Читайте також: Грошей на тестування "немає", але МОЗ освоїв лише 3,5% виділених з коронавірусного фонду коштів

Докладніше про алгоритм тестування на коронавірус, чи є у держави на це кошти і як вони витрачаються, читайте в матеріалі Оксани Сухорукової «Право на життя, або Тест на достаток» для ZN.UA.