UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нинішня готовність українців до протестів така ж, як і в лютому 2014-го - опитування

Згідно із результатами дослідження, 43,3% респондентів готові брати участь в акціях соціального протесту.

Рівень готовності українців до участі в акціях соціального протестах значуще не змінився в грудні 2014 року, порівняно з лютим, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Так, в лютому 2014 в акціях протесту були готові брати участь 42,2% дорослих жителів України, а в грудні частка таких людей склала 43,3%.

Найбільша кількість людей, як і раніше, готові піти на такі форми соціального протесту як участь у виборчій компанії (29 %), збір підписів під колективними відозвами (16,5%), санкціоновані мітинги і демонстрації (15,8%).

Істотно менше людей готові особисто брати участь у страйках (5,8%), пікетуванні державних установ (4%), несанкціонованих мітингах (3%), бойкотувати рішення адміністрації або органів влади (2,6%) або погрожувати страйком (2,3%).

Близько 1% дорослих жителів України у разі необхідності готові до таких кроків як створення незалежних від владних структур збройних формувань, голодування протесту або захоплення будівель.

Зазначається, що до участі в акціях протесту високою мірою готові і чоловіки, і жінки, різного віку (крім літніх людей старше 70 років), мешканці міст і сіл. "Загальний рівень готовності до участі в акціях протесту зростає з рівнем освіти - в першу чергу за рахунок того, що серед людей з високим рівнем освіти, більше тих, хто готовий брати участь у виборчих кампаніях і займатися збором підписів під колективними відозвами", - йдеться в результатах дослідження.

Згідно із опитуванням, найвищу готовність до участі в акціях протесту продемонстрували жителі західних областей - 59%, серед жителів південних областей готові протестувати 46%, а серед жителів східних і центральних регіонів - по 35%.

Читайте також: Суди, міліція і російські ЗМІ користуються у українців найменшою довірою - опитування

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 1 по 19 грудня 2014 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2011 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (крім АР Крим).

У Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, контрольованої Україні, в Донецькій області дослідження проводилося і на територіях, контрольованих і на територіях, не контрольованих України. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3%.

Повідомлялося, що Майдані брав участь кожен п'ятий українець. Згідно з підрахунками фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" і КМІС, з них 5% брали участь в акціях протесту у Києві, 6% - в інших містах чи селах, ще 9% допомагали мітингувальникам (продуктами, речами, грошима), йдеться у звіті за результатами дослідження, проведеного згаданими установами.