UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німецькі Gepard є оптимальним варіантом боротьби з Shahed: чому – глава Defense Express

Ці самохідні зенітні комплекси можуть бачити цілі для ураження вночі. Саме тоді ворог найчастіше і атакує. Більш новітні західні ЗРК – не найбільш раціональний метод, надто виснажує запаси. 

Окупанти під час останнього масового удару дронами, який зачепив Київ та область, застосовував стартові майданчики не в Криму, як раніше, а у Краснодарському краї. Побоюються удару ЗСУ по дислокації пунктів управління "шахідами", пише в своєму блозі для “Еспресо” директор Defense Express Сергій Згурець.

Варто уточнити, що цього разу з 35 дронів українськи сили знешкодили 30. Це досить високий показник, зазначає експерт.

Остання атака дронами була скерована саме на Київ та область так само як і минула, можна вважати, що йдеться про свідому тактику.

Читайте також: У Повітряних силах розповіли, чому РФ почала частіше обстрілювати Київ

Зважаючи на те, що Shahed'и використовували вночі (саме в темну пору їх виявити складніше), Згурець взявся проаналізувати які з наявних в Києва видів озброєння є найбільш ефективними.

 Nasams, IRIS-T, С-300 чи таки німецькі Gepard?

Українська ППО в двобої з ворожими дронами застосовувала радянські системи ППО – С-300 та "Бу"», а також західні Nasams та IRIS-T. Експерт пояснює недоцільність застосування західних зразків ЗРК:

“Збивати дрони-камікадзе саме новими західними ЗРК не є раціональним методом. Це виснажує наші запаси до цих ЗРК. Проте і пропускати "шахіди" також не можна, бо збитки варто оцінювати не лише за вартістю такого дрона-камікадзе, а саме за тими, які він може завдати.

Читайте також: Німеччина передала Україні вже 30 САУ Gepard: ними можна збивати іранські Shahed-136

Тому найбільш дієвим способом боротьби проти іранських дронів-камікадзе виявились німецькі самохідні зенітні комплекси "Gepard". Ці комплекси можуть бачити цілі вночі саме завдяки своїм засобам РЛС. Для знищення "шахіда" цьому комплексу потрібно випустити лише невелику чергу боєприпасів.