Україна отримала 18 апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) у рамках гуманітарної допомоги від Німеччини, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.
"Цим подарунком уряд Німеччини підтверджує готовність і надалі підтримувати Україну в боротьбі з пандемією. Я впевнена, що і після подолання пандемії апарати ШВЛ ще довго будуть служити українцям", - сказав посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.
Апарати вже розподілили по медустановам. Зокрема, два апарати ШВЛ спрямовані в Київську міську клінічну лікарню №17 і Олександрівську клінічну лікарню Києва, інші направили в регіони.
Відзначається, що апарати штучної вентиляції легенів Evita V600 з комплектуючими виробництва компанії Drägerwerk AG & Co вважаються технікою вищого класу і використовуються для лікування "важких" пацієнтів.
За даними ZN.UA, киснем забезпечені менше половини з розгорнутих в країні ковідних койко-місць. Кисень може як рятувати, так і вбивати. Кисень подається в мережу під тиском до 20 атмосфер, з балонів - понад 150. При неправильній експлуатації, недотримання правил безпеки або ж при зниженні температури повітря це загрожує вибухом. Так, в 2010 році в лікарні в Луганську через вибух балонів з киснем загинуло близько десятка осіб. У травні цього року в Миколаєві, в складському приміщенні, де зберігалися балони з киснем, вночі виникла пожежа. Детальніше читайте в статті Алли Котляр "Коронавірус: Хибна вагітність влади".