Ситуацію, коли у старших класах учать тільки те, що потрібно на ЗНО, необхідно виправляти як батькам, так і вчителям. На цьому наголошує заступниця директора Центру ЗНО Тетяна Вакуленко.
За її словами, предмети, які складає людина для на ЗНО, - це не виключний перелік того, що їй треба знати і що формує її свідомість.
"Освіта - це послуга, за яку кожен з нас платить зі своєї кишені податками. Уявіть, якби ми з вами приходили у магазин по хліб, платили б за нього і поверталися без хліба. Ви були б задоволені, вважали б, що це нормально? Це перше. Друге ─ учням, батькам і вчителям потрібно зупинитися і зрозуміти, що людина вчиться в школі не для того, щоб скласти ЗНО, а для майбутнього. ЗНО і вступ до закладу вищої освіти ─ це лише один із можливих життєвих шляхів. Цю ситуацію потрібно виправляти, тому що це означає, що ті мільйони, які йдуть на освіту, спрямовані на вивчення кількох навчальних предметів", - зазначає Вакуленко.
Докладніше про те, які зміни в ЗНО готують для випускників шкіл в 2021 році читайте в інтерв'ю Оксани Онищенко із заступницею директора Центру ЗНО Тетяною Вакуленко "«Нам кажуть, що ми забуваємо Тараса Шевченка, Івана Франка чи Лесю Українку, але це не так»"для читачів ZN.UA.