UA / RU
Підтримати ZN.ua

Неконтрольований спалах COVID-19: За півтора місяця в Україні можуть померти до 33 тисяч осіб – KSE

Кожен четвертий тест в Україні за останній тиждень показував позитивний результат. Критичне навантаження на лікарні можливе в грудні

Моделювання Київської школи економіки (KSE) показало, що в разі дотримання карантину вихідного дня до кінця 2020 року в Україні внаслідок коронавірусної інфекції COVID-19 може померти від 17 до 33 тисяч осіб.

“Ми розглянули три сценарії дії карантину вихідного дня. Зелений сценарій — найоптимістичніший та на нашу думку малоймовірний у теперішніх умовах. Він прогнозує 17 тисяч смертей при умові негайного запровадження локдауну по всій території України. Жовтий сценарій, 26 тисяч смертей, можливий при умові, що карантин вихідного дня спрацює. Чорний сценарій — 33 тисяч смертей від ковіду — відіграється якщо чинний карантин не спрацює. Критичне навантаження на лікарні можливе в грудні 2020 року», — прогнозує Юрій Ганиченко, старший дослідник департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки, керівник ключових проєктів.

В презентації «Аналіз поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення захворювання COVID-19» від KSE наголошується, що по всій Україні — неконтрольований спалах COVID-19.

Станом на сьогодні Запорізька, Сумська, Київська, Волинська, Рівненська, Івано-Франківська, Житомирська, Хмельницька, Чернівецька та місто Київ перебувають у зоні неконтрольованого спалаху хвороби. Минулого тижня таких областей було всього п’ять. Київська і Сумська області демонструють найбільш динамічний спалах за останній тиждень. Лише у Тернопільській області є двотижнева тенденція до стабілізації. 

Аналітики KSE рекомендують тестувати на COVID-19 у п’ять разів більше людей, ніж це робиться сьогодні.  

«Система тестування в Україні виведена з ладуУкраїна не контролює поширення вірусу та ледве встигає діагностувати випадки пацієнтів, які вже знаходяться в лікарнях. Про це говорять цифри. Щоб взяти під контроль поширення COVID-19 при 11 тисяч нових випадків на добу слід проводити 220 тисяч ПЛР-тестів щодня. Теперішній рівень тестування — в середньому 40 тисяч ПЛР-тестів на добу —  достатній для контролю ситуації при 2 тисячах нових випадків на день», —  коментує ситуацію в Україні керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Павло Ковтонюк.

У KSE кажуть, що кожен четвертий ПЛР-тест в Україні за останній тиждень показував позитивний результат. ВООЗ рекомендує дотримуватися рівня у 5% для контролю за ситуацією. Жодна з областей в Україні не відповідає цьому рівню.

Відносний контроль тестуванням є лише у Києві, Вінницькій та Кіровоградській областях. У Сумській, Полтавській та Житомирській областях ситуація максимально критична. Там позитивний майже кожен другий тест.

Детальніше про те, чому Україна програє в боротьбі з коронавірусом і їй не допоможе карантин «вихідного дня», читайте в статті Юлії Самаєвої "Анархія - мати епідемії".