UA / RU
Підтримати ZN.ua

Не тільки обстріли: "Харківобленерго" повідомило про масштабні крадіжки енергообладнання на прифронтовій території

Незважаючи на широкомасштабну війну на Харківщині гостро постала проблема крадіжок елементів енергосистеми

Всі знають, якими зусиллями енергетики відновлюють пошкоджені обстрілами окупантів електричні мережі. Але іноді поновленню електропостачання завають не тільки атаки росіян, але й злодії, які розкрадають елементи енергосистеми.

Про це повідомила пресслужба "Харківобленерго".

Читайте також: Енергетики працюють на максимумі, аби підготуватись до зимового періоду – гендиректор ДТЕК

17,5 млн. грн. збитків спричинили на прифронтовій Харківщині крадіжки проводів та енергообладнання. Про це повідомляє пресслужба АТ "Харківобленерго", що входить до державного холдингу АТ "Українські розподільні мережі".

За словами начальника служби економічної безпеки підприємства Сергія Журавльова, це сповільнює роботи з відновлення електрики після обстрілів регіону агресором.

Незважаючи на широкомасштабну війну на Харківщині гостро постала проблема крадіжок елементів енергосистеми: дротів, трансформаторів та трансформаторного масла, елементів підстанцій. З початку 2024 року зафіксовано вже 47 випадків крадіжок енергообладнання. В результаті чого підприємству нанесено збитків на 17,5 млн. грн. Саме стільки коштів потребує відновлення мереж, а саме: прокласти  73 кілометри дротів на лініях електропередачі, на яких проводи в умовах війни просто вкрали; придбати 3,7 тони трансформаторного масла, що поцупили злодії.

"Саме ці кошти та зусилля оперативних бригад можна було б спрямувати на відновлення живлення після обстрілів КАБами, що відбуваються майже щоденно", - наголошує начальник служби економічної безпеки Сергій Журавльов.

Злодії крадуть навіть опори та елементи трансформаторних підстанцій. Так, є приклад крадіжки частин обладнання ПС-110/6 – збитки склали 8,2 млн. грн.

На теперішній час в 43-х випадках крадіжок майна працівниками поліції проводяться заходи щодо встановлення винних осіб. У чотирьох випадках працівниками поліції встановлено винних осіб, які скоїли крадіжки, та проводяться слідчі дії.

Читайте також: Третина українців оцінили дії влади для відновлення енергетики як неефективні – опитування

У   липні 2024 року власник найбільшої в Україні шляхоремонтної компанії «Автострада» Максим Шкіль публічно звинуватив прем’єр-міністра Дениса Шмигаля у блокуванні виплат за будівництво захисту електричних підстанцій від російських ударів. Мовляв, більш як за рік робіт уряд профінансував лише 10%, тому роботи зупинено. Це означає, що наші головні підстанції й досі не мають захисту від ракет, а отже, є спокусливою мішенню для РФ напередодні опалювального сезону, коли енергії й так бракуватиме. Детальніше - у статті Юрія Ніколова  у ZN,UA "Чому уряд блокує спорудження захисту на електропідстанціях?"