UA / RU
Підтримати ZN.ua

Назар Холодницький прокоментував участь Порошенка у справі про корупцію в енергетиці

В кінці травня САП відкрила кримінальне провадження за фактами можливої злочинної діяльності високопоставлених посадових осіб.

Глава САП Назар Холодницький прокоментував справу про корупцію в енергетиці та участь у ній п'ятого президента України. Він сказав, що оскільки не проведено розслідування, у Порошенка поки що немає ніякого процесуального статусу.

Для доказів причетності п'ятого президента Петра Порошенка до корупційних злочинів у сфері енергетики необхідно провести слідство. Про це голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає РБК.

Холодницький нагадав, що керівник компанії "Енергомережі" Дмитро Крючков повідомив про скоєння низки злочинів, назвавши ряд осіб, в тому числі і Порошенка, "вказавши на нього як на можливого фігуранта".

"Про які результати можна говорити, коли детективи покажуть чи не покажуть доказову базу. Якщо будуть докази - ви про це дізнаєтеся чи не першими. Якщо доказів не буде, то про ухвалення остаточного рішення про закриття справи ви також дізнаєтеся, це не буде приховано. Але щоб зробити якісь висновки, потрібно провести слідство", - додав глава САП.

Нагадаємо, в кінці травня САП відкрила кримінальне провадження за фактами можливої злочинної діяльності посадових осіб ПАТ "Центренерго" та Фонду державного майна України, які, нібито, координувалися п'ятим президентом України Петром Порошенком і народним депутатом Ігорем Кононенком.

Зазначимо, колишнього народного депутата Дмитра Крючкова підозрюють у завданні державі збитків на суму понад 346 млн. гривень. У квітні минулого року його екстрадували з Німеччини.

16 квітня Дмитра Крючкова екстрадували в Україну з Німеччини, де він переховувався від слідства. Одразу ж після прильоту детективи НАБУ затримали Крючкова в аеропорту "Бориспіль". Солом'янський суд Києва заарештував підозрюваного на 45 діб з альтернативою застави у 7,11 млн гривень. Крючков вийшов із СІЗО під заставу.

28 березня проект "Схеми" оприлюднив розслідування про виведення коштів "Запоріжжяобленерго", "Черкасиобленерго" і "Харківобленерго", контрольний пакет яких належить державі. У межах злочинної "схеми" кілька напівдержавних обленерго домовилися, щоб промислові підприємства платили за поставлену електроенергію не їм безпосередньо, а компанії "ХК "Енергомережа", якою керував екс-депутат від "Батьківщини" Дмитро Крючков. Фірма зобов'язалась передавати гроші обленерго, однак не виконувала власні зобов'язання, заволодівши таким чином 1,4 млрд гривень.

З телефонних розмов випливає, що бізнес-партнер президента Петра Порошенка, заступник голови парламентської фракції БПП Ігор Кононенко, якого називають "куратором" енергетичної сфери країни, та бізнесмени Григорій і Ігор Суркіси керували Крючковим і мали свою "частку" у "схемі". Участь у ній також імовірно брав депутат Ігор Котвіцький ("Народний фронт").

29 березня редакція "Схем" за запитом НАБУ передала детективам аудіозаписи телефонних розмов Крючкова, Кононенка та братів Суркісів. У Бюро повідомили про намір долучити аудіозаписи та інші матеріали журналістів до розслідувань про корупцію в енергетиці. Розслідуванням справи про привласнення майна "Запоріжжяобленерго" в особливо великих розмірах детективи НАБУ займаються з 2015 року.

Докладніше про процес у справі Крючкова і корупцію в українській енергетиці читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Енергетика - цирк без клоунів..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".