UA / RU
Підтримати ZN.ua

Навчання в умовах війни: у Міносвіти розповіли подробиці

Через бойові дії 55 тисяч українських школярів стали вимушеними переселенцями.

Міністр освіти і науки України Сергія Шкарлет розповів, як навчаються українські школярі в умовах війни.

Зараз 13 областей навчають дітей у змішаному форматі, чотири – дистанційно або оголосили канікули, у п’яти областях залежно від безпекової ситуації навчаються і дистанційно, і оголошують канікули чи призупиняють навчання. У восьмих областях працюють дитячі садочки.

«У двох областях – Луганській і Запорізькій – навчання призупинено, і на жаль, по Чернігівській ситуація поки що невідома, достовірних джерел немає, тому ми не можемо поки що достовірно говорити про ситуацію в Чернігівській області», - зазначив він на брифінгу 29 березня.

За словами Сергія Шкарлета, статус тимчасово переміщених осіб мають приблизно 55 тисяч українських школярів. Більше за всіх прийняла Львівщина – 11 тисяч дітей долучені до освітнього процесу.

Читайте також: Навчання під час війни: дистанційні  школи та навчальні платформи для школярів

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну кардинально змінило життя мільйонів, включно зі школярами та студентами, які опинилися в окупації, під обстрілами чи вимушено виїхали зі своїх домівок.

Як повернутися за шкільну парту, розповідає Єлизавета Щепетильникова у статті «Де навчатися під час війни? Поради школярам і студентам». Як довчитися й отримати атестат, як зараховуватимуть оцінки, що робити, коли забрати документи про навчання неможливо, пояснює Оксана Онищенко у статті «Документи про освіту під час війни. Три речі, які потрібно знати» у ZN.UA.