UA / RU
Підтримати ZN.ua

Навчання «Sea Breeze-2021» переходять в активну фазу

Зараз триває передпоходова підготовка кораблів і останні приготування до виконання поставлених завдань

Багатонаціональні військові навчання «Sea Breeze-2021» за крок від активної фази. Вже завтра кораблі України, США та інших країн-партнерів продовжать тренування у міжнародних водах Чорного моря. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Сьогодні військові продемонстрували роботу протидиверсійного підрозділу ВМС ЗСУ на борту судна «Балта», а також спільну боротьбу за живучість корабля екіпажів румунського та болгарського суден.

Також журналістам продемонстрували спорядження та озброєння британського патрульного корабля HMS Trent і американського ракетного есмінця USS Ross.

«Сьогодні ми побачили остаточне приготування морського компоненту до проведення активної фази навчання. Зараз триває так звана передпоходова підготовка кораблів і останні приготування до виконання поставлених завдань», – заявив Олексій Доскато, керівник навчань Sea Breeze-2021 з українського боку.

Перебіг тренувань прокоментував також представник Шостого флоту США Кріс Ровлі.

«Сценарій, який ми відпрацьовуємо, є дуже поширеним під час тренувань у військово-морських силах різних країн. Навчання має оборонний характер, в нас є з’єднання кораблів і ми відпрацьовуємо елементи протиповітряної оборони, протичовнової оборони, операції з огляду суден порушників», – сказав Ровлі.

Читайте також: За повідомленнями розвідки, Росія вивела в Чорне море весь склад свого флоту

Раніше повідомлялося, що у Чорному морі та прилеглих районах проводяться військові навчання Sea Breeze, організовані Сполученими Штатами та Україною. У них задіяні 5 тисяч військовослужбовців з 32 країн, у тому числі з Австралії, Канади, Великої Британії, Туреччини, Латвії, Естонії, Литви, Польщі, Ізраїлю, Грузії, Румунії, Бразилії і Південної Кореї. Однак Sea Breeze-2021 відкрили нову точку напруги між НАТО та Росією.

Sea Breeze-2021 - наймасштабніше навчання за останні 20 років. У них задіяні 5000 військовослужбовців з 32 країн, у тому числі зі США, Австралії, Канади, Великої Британії, Туреччини, Латвії, Естонії, Литви, Польщі, Ізраїлю, Грузії, Румунії, Бразилії і Південної Кореї.

Навчання проходять в Миколаївській, Херсонській і Одеській областях, вони стартували 28 червня і триватимуть до 28 липня. ЗСУ і партнери залучать до маневрів 24 кораблі і катери, 17 літаків, 12 вертольотів, 80 одиниць важкого озброєння.

Під час навчань Росія вчинила кілька провокацій: провела випробування ППО в окупованому Криму, російські ВПС імітували атаку на нідерландський корабель у водах Чорного моря, а Міноборони РФ заявило про «попереджувальний обстріл» британського есмінця Defender.