UA / RU
Підтримати ZN.ua

Навчання на бюджеті: як перейти студентам з окупованих територій і перселенцям

Роз'яснення дали у Мінреінтеграції.

Як раніше повідомляло ZN.UA, студенти з ТОТ та переселенці, зможуть продовжувати навчання за кошти держави.  У Мінреінтеграції розповіли, які документи для цього потрібні та хто зі студентів може перевестися з контракту на бюджет.

Хто має право перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну

До таких осіб належать:

У відомстві наголосили, що дія постанови розповсюджується на студентів, які: були зараховані на контракт до 2021 року включно; здобувають такий ступінь освіти вперше.

Читайте також: Постраждалим від війни студентам спишуть борги за навчання

Які документи потрібні для переселенців та студентів із ТОТ

Особи, які бажають перевестися на бюджет, повинні мати:

Куди потрібно подавати документи

Для цього треба звернутися із заявою до керівника свого закладу освіти. Виш здійснює верифікацію поданих документів і вносить інформацію про студента до Єдиної державної електронної бази з питань освіти в модулі «Здобувачі освіти».

«Переведення на місця державного замовлення студентів, дані про яких внесуть до ЄДЕБО після 15 листопада, може бути здійснено у 2023 році», – йдеться у повідомленні.

На які бюджетні місця будуть зараховані такі студенти

Переведення здійснюватимуться за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць. За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення.

У Мінреінтеграції наголосили, що якщо у закладі є студенти зазначених вище категорій, керівникам закладів забороняється самостійно без дозволу відповідного держзамовника переводити студентів інших категорій на вакантні (вивільнені) місця державного замовлення.

Проблем у переміщених через війну забагато, але принаймні частину їх цілком можливо вирішити завдяки законодавчим і нормотворчим ініціативам як влади в Україні, так і закордонним. Якими законодавчими актами вже можуть скористатися переселенці, а які – ще на підході, читайте у статті Тетяни Кириленко «Тимчасово переміщені в Україні чи за кордоном, але ж не забуті».