Спільна робоча група Україна-НАТО з питань оборонно-технічного співробітництва розробляє детальну, покрокову дорожню карту співпраці, сказав виконуючий обов'язки глави Місії України при НАТО Єгор Божок.
"Найбільш цікавою є допомога Україні з боку НАТО щодо інтеграції галузі оборонної промисловості до країн Альянсу. Це означає переорієнтацію нашої оборонної промисловості від східного ринку на західний", - сказав дипломат в інтерв'ю "Укрінформу".
Іншим важливим питанням у цій сфері співробітництва, як зазначив Божок, є допомога Україні у позбавленні залежності від Росії.
Він зазначив, що модернізація української військової техніки та озброєння – ще радянських зразків – вже проходить відповідно до стандартів Альянсу.
"Відповідна робота вже розпочата в НАТО. ЇЇ результати будуть представлені на саміті Альянсу у липні 2016 року у Варшаві", - додав виконувач обов'язків глави Місії України при НАТО.
Він уточнив, що зазначена ініціатива реалізовується на виконання спільної декларації між Україною і НАТО щодо поглиблення оборонно-технічного співробітництва, яка була підписана 22 вересня під час візиту генерального секретаря Єнса Столтенберга до Києва.
На початку листопада президент України Петро Порошенко сказав, що Україні потрібно мінімум шість-сім років, щоб відповідати вимогам для можливого вступу в НАТО.
На сьогоднішній день відносини України і НАТО характеризуються терміном "особливе партнерство", хартія про яке була підписана в далекому 1997 році. З тих пір змінилося дуже багато, навіть в інерційному середовищі світової політики, і ці зміни створюють абсолютно нову атмосферу для взаємин України та альянсу. Докладніше про перспективи членства в Альянсі читайте в матеріалі Миколи Капітоненка "Україна-НАТО: час нових можливостей" у "Дзеркалі тижня. Україна".