Приєднання України до Митного союзу ЄС має стати наступним євроінтеграційним кроком країни, на який знадобиться 7-10 років, заявив в інтерв'ю DT.UA екс-генеральний секретар НАТО та колишній прем'єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен.
На думку Расмуссена, укладанню угоди з Митним союзом ЄС має передувати повна реалізація Угоди про асоціацію, на це знадобиться певний час. А вступ України у Митний союз ЄС може стати не лише новим євроінтеграційним щаблем, але й тією метою, яка стимулюватиме продовження реформ в країні.
"Треба зважувати позитив і негатив. А політичне й економічне зближення України й ЄС, вигоди, що їх отримала Україна від цього зближення, є безумовним позитивом. Поступаючись Євросоюзу частиною свого економічного суверенітету, Україна натомість додає економічних м'язів, отримує потужність Європейського Союзу. У будь-яких торговельних перемовинах Україна вже виступатиме не як окремий гравець, а як член великої сильної команди. Саме з цієї причини деякі країни, що не є членами ЄС, прагнуть долучитися до Митного союзу, розуміючи - вони отримають більше, ніж віддадуть", - зазначив він, коментуючи тезу щодо побоювань деяких українських політиків з приводу втрати країною частини суверенітету після вступу до Євросоюзу.
При цьому Україні не варто зосереджуватись лише на вступі до Митного союзу, найкращим рішенням буде одночасний або наближений у часі рух, спрямований на приєднання до Митного та Енергетичного союзів, вважає політик. Й робити це потрібно попри побоювання деяких європейських країн, пов'язані з "російським чинником" приєднання України до ЄС.
"Думаю, ЄС незабаром усвідомить, що Україна - це не тільки перспективний ринок, а ще й серйозне політичне надбання. Вважаю, що ці міркування рано чи пізно переважать сумніви, пов'язані з Україною, як і побоювання, пов'язані з Росією. Російський чинник не завжди буде завадою для розширення меж європейської інтеграції для України", - йдеться в інтерв'ю Расмуссена.
Політик підкреслив спільне у Росії та Європи і наголосив на тому, що їхні відносини мали б розвиватись зовсім в іншому напрямку. Проте анексія Криму і агресія на сході України поки що унеможливлюють поліпшення відносин.
"Утім, колись ці відносини мають поліпшитися, а Україні, це, гадаю, піде тільки на користь", - резюмується в інтерв'ю.
Детальніше про перспективи вступу України в ЄС і НАТО та перспективи розміщення в Донбасі миротворчої місії ООН читайте інтерв'ю Андерса Фог Расмуссена у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".