Чисельність населення України за 4-5 років скорочується на мільйон осіб, і при збереженні такої тенденції до 2050 року може скоротитись до 30-32 млн осіб, пише у своїй статті для DT.UA Андрій Ревенко, посилаючись на результати розрахунків народонаселення Департаменту ООН та вітчизняних демографів,
Автор зазначає, що нинішній показник очікуваної тривалості життя при народженні в Україні становить 71,1 року. За цим показником, Україна посідає 126 місце в світі.
При цьому, якщо в українських жінок тривалість життя при народженні (76,0) вище, ніж у світі (73,8 року), то у чоловіків становить лише 66,2 року, що на 3,4 року менше середньосвітового показника (69,6).
Очікувана тривалість життя у віці після 60 років в Україні (18,1 року) також нижче, ніж у середньому в світі (20,4 року). У більшості європейських країн вона ще вище - близько 23-26 років.
"Населення України за чотири-п'ять років скорочується на мільйон людей. І якщо така тенденція збережеться, то до 2050 р., за розрахунками і Департаменту народонаселення ООН, і вітчизняних демографів, чисельність населення за песимістичним сценарієм може знизитися десь до 30–32 млн з іще більшим, ніж нині, переважанням осіб старших вікових груп", - підсумовує автор.
Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що метою реформи охорони здоров'я в Україні є збільшення тривалості життя на сім років.
Детальніше про тривалість життя населення України, а також нову доповідь ООН про людський розвиток, читайте в статті Андрія Ревенка "Три кроки назад. Україна знову погіршила позиції в Індексі людського розвитку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".