Журналіст і аналітик Юлія Мостова розповіла, як в умовах виживання змінюється характер не тільки людини, а цілого народу. І змінити його життя на краще можна, задавши інший вектор розвитку.
За її словами, насаджуваний нам ( українцям - ред.) вже майже 30 років час виживання пробуджує до життя, на жаль, гірші якості.
"Коли ми виживаємо - ми хитрі, ми підступні, ми дріб'язкові, ми злопам'ятні. Коли ми живемо - ми щедрі душею, ми чуйні, ми милосердні, ми порядні люди. Нам варто боротися за кращі ( якості - ред.), тому що вони у нас є, але - в пасиві. І ми вміємо їх проявляти лише найближчим. А чужі люди теж їх гідні - може бути, а іноді й в не меншій мірі. Одна і та ж людина, колектив, один і той же народ, здатні на прояв абсолютно різних душевних якостей, зовсім іншу ефективність, результативність, якщо їм задається інший вектор. І за те, щоб поставити цей самий інший вектор, боротися варто. Просто щоб побачити, наскільки прекрасними ми можемо бути в своєму творенні", - розповіла Мостова в інтерв'ю "Детектор медіа".
Вона також зазначила, що зараз час цінувати розумних людей, адже їх залишилося так мало.
"Коли проходить час, іноді ти цінуєш розумних опонентів набагато більше, ніж нерозумних друзів. Зараз час цінувати розумних людей. Адже їх так мало. Так багато нагугленных - так мало начитаних. Так мало тих, які вміють прощати. Так мало тих, які вміють відрізняти, за що варто прощати, а за що - ніколи. Масштабних людей не так багато. Тому їх треба берегти. Навіть якщо ти був з ними в різних окопах. Але тепер, коли війна з дурнями, - в одному".
Детальніше про те, чому українці залишають свій дім читайте у спецпроекті Юлії Мостової і Сергія Рахманіна "Кровотеча" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".