Народному депутату України за ухилення від сплати податків в розмірі 97 млн грн вручено підозру.
Про це повідомляє на сторінці в Facebook Генеральний прокурор Ірина Венедиктова.
За інформацією джерела агентства Інтерфакс-Україна в правоохоронних органах, мова йде про народного депутата групи "За майбутнє" Віктора Мяліка (1979 року народження), який був обраний до парламенту в окрузі 155 (Рівненська область) як самовисуванець. На момент обрання він проживав в селі Мотовилівка Фастівського району Київської області.
"За моїм дорученням прокурори повідомили про підозру народному депутату України в умисному ухиленні від сплати податків, вчинене особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України)", - написала Венедиктова.
Підозрюваний почав у 2012 році господарську діяльність з будівництва в с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка Київської області багатоквартирних житлових будинків для отримання прибутку від подальшого продажу квартир і нежитлових приміщень в них. При цьому реєстрацію в якості суб'єкта господарської діяльності в формі фізичної особи-підприємця або юридичної особи не здійснив.
Після завершення зведення будинків, він зареєстрував на себе право власності на тисячі двісті двадцять одна об'єкт нерухомого майна в них. Протягом 2015-2020 років уповноважена ним за дорученням особа продавала нерухомість і передало йому понад 360 млн грн доходу від цих операцій.
Доходи від реалізації квартир і нежитлових приміщень підозрюваний декларував, як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%.
За даними експертизи, народний депутат ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 млн грн.
Напередодні Служба безпеки України викрила експосадовець Київської облдержадміністрації, які завдали державі збитків на більш ніж 232 млн грн.
Організували протиправну схему четверо начальників в різний час одного з департаментів ОДА. Вони діяли спільно з посадовими особами комунального підприємства. Чиновники передали комунальникам в оренду будинок в центрі Києва площею близько 2 тис. кв. м. З 2000 року вартість оренди становила 1 гривню в рік.
Потім посадові особи здавали нерухомість в суборенду комерсантам за ринковою вартістю, а різницю привласнювали.
Ініційовані СБУ ревізії, перевірки та експертизи документації засвідчили зловживання чиновниками та підтвердили збитків державі в розмірі понад 232 млн грн.
Чотирьом ексначальник департаменту ОДА оголосили про підозри у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України. Двох колишніх посадових осіб суд визнав винними в скоєнні злочину, справи ще двох розглядає по суті.
В рамках кримінального провадження СБУ викрила додаткові факти заволодіння бюджетними коштами колишнім керівником комунального підприємства. Директор підозрюється у переведенні коштів структури на рахунки афілійованих комерційних банків за нібито надані послуги.
Екскерівнику комунального підприємства, нині чинному депутату міської ради Житомирщини повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2, ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Раніше столичні правоохоронці повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем колишньої начальниці відділу з адміністрування пайової участі Департаменту економіки та інвестицій Київської міськдержадміністрації (КМДА), інформує пресслужба столичної прокуратури.
Своїми діями ексчиновниця завдала шкоди інтересам громади в 11 млн гривень.