Національне агентство з попередження корупції почало повну перевірку 56 декларацій посадових осіб, в тому числі 39 народних депутатів України.
Про це повідомляє НАЗК на своєму сайті.
В агентстві нагадали, що з початку року провело перевірку 1019 декларацій публічних службовців.
Підставою для проведення повної перевірки декларацій стали:
- висока посада декларанта (чіткий перелік посад визначено в порядку черговості);
- результати проведеного моніторингу способу життя;
- заяви від громадян, ЗМІ, правоохоронних органів;
- значна кількість ризиків, визначених у декларації за результатами автоматичного аналізу цифровими інструментами.
НАЗК взяло для перевірки декларації 41 людини, в тому числі 39 народних депутатів, серед яких: Ніна Южаніна, Михайло Радуцький, Наталія Королевська, Ренат Кузьмін, Микола Княжицький, Ілля Ківа, Олександр Корнієнко та інші.
За результатами проведеного моніторингу НАЗК перевірить декларації, поданої заступником керівника секретаріату парламентської фракції Ксенією Єгорової.
На підставі повідомлень про можливе недостовірне декларування від громадян, журналістів і правоохоронних органів НАЗК взяло в перевірку 5 декларацій.
За результатами аналізу ризиків в деклараціях цифровими інструментами розпочато перевірку щодо 8 осіб.
На проведення повної перевірки декларацій передбачено до 120 календарних днів. У разі необхідності перевірка може бути продовжена, але не більше ніж на 60 днів.
Відомо, що депутат від партії "Слуга народу" Оксана Гринчук задекларувала "сільськогосподарську техніку Infinity QX50 2016 року випуску. Зовсім не зрозуміло, як вона збирається використовувати елітне авто для збирання врожаю.
Вартість автомобіля 212 тисяч гривень, йдеться в повідомленні про суттєві зміни за поточний рік в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У декларації зазначено, що кросовер народний депутат придбала у громадянки України.
Раніше Вищий антикорупційний суд вирішив конфіскувати у народного депутата від ОПЗЖ Іллі Киви понад 1,2 млн грн за передачу в оренду жомової ями, повідомила пресслужба ВАКС. Одіозний парламентарій вже прокоментував рішення суду.
У Нацагентстві з питань запобігання корупції пояснили, що за даними поданої Ківою декларації зазначені кошти народний депутат отримав від передачі в оренду жомової ями. Правда, на момент передачі депутат не був власником жомової ями, тому отримав гроші необґрунтовано.
Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня складання повного тексту. Останній в ВАКС пообіцяли скласти та підписати 17 серпня 2021 року.
Сам Ківа назвав рішення суду «цирком» і заявив, що впевнений у своїй позиції.
Фіскали отримають можливість застосовувати непрямі методи податкового контролю над видатками пересічних громадян. Детальніше про це в статті "Стає гаряче: до" добровільної "декларації для бідних додадуть податковий контроль над їх витратами".