UA / RU
Підтримати ZN.ua

Напад на Стерненка: активіста позбавили права оскаржити повідомлення про підозру

Такі наслідки тягне за собою обмеження строків ознайомлення з матеріалами справи.

Одеському активісту Сергію Стерненку обмежили строк ознайомлення з матеріалами справи про третій напад на нього. Захищаючись від нападників, він завдав одному з них – Івану Кузнєцову – смертельне поранення.

«Мені обмежили строки для ознайомлення із матеріалами справи по моїй обороні від нападу до 11.08.2020 року», - написав він у своєму Telegram.

Активіст наголошує, що слідчий досі не переклав документи з російської, а його адвокати не отримали доступу до речових доказів. А обмеження строків позбавляє його права на оскарження повідомлення про підозру.

«Прокурор і суддя виконали вказівку Авакова (голови МВС Арсена Авакова - ред.) та Венедіктової (генеральної прокурорки Ірини Венедіктової - ред.). Роблять це щоб швидше спихнути справу до суду та засудити мене за те що я не помер», - підсумовує він.

Увечері 24 травня 2018 року на одеського активіста Сергія Стерненка напали неподалік від його будинку двоє зловмисників. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення в область живота. 

Це був уже третій збройний напад на Стерненка. Під час першого він отримав різані рани, під час другого – вогнепальне поранення.

Печерський райсуд Києва скасував підозру загиблому Івану Кузнєцову. А інший суд не дав дозволу на затримання другого нападника – Олександра Ісайкула, який втік з України.

Читайте також: Стерненко повідомив про припинення розслідування нападу на нього

З приходом в Офіс генерального прокурора Ірини Венедіктової розслідування у справі активіста активізувалось, втім, винним у нападі слідство робить саме Стерненка. Так, Венедіктова заявляла, що підозра «буде у будь-якому разі», а ексгенпрокурор Руслан Рябошапка заявляв, що його просили "вплинути" на розслідування справи.

У червні йому з другої спроби вручили підозру в умисному вбивстві. 15 червня Шевченківський суд обрав активісту запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Справа Стерненка - один з найважливіших маркерів для влади Зеленського. Тому що неможливо служити народові і не чути його. Неможливо другий рік, сховавшись за спину "тимчасового" глави МВС Авакова, заплющувати очі від правди. І для того щоб зрозуміти, в чому урок подій під Шевченківським судом Києва, потрібно правильно поставити розділовий знак. Владі, суспільству і самому Сергію Стерненку. Про це в статті "Обережно Сергій Стерненко!" для читачів ZN.UA пише оглядач Інна Ведернікова.