Зростання кількості нових випадків захворювання COVID-19 з 26 січня по 1 лютого 2021 року зафіксовано в Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій та Вінницькій областях.
Про це йдеться в огляді епідемічної ситуації за минулий тиждень, оприлюдненому на сайті Національної академії наук (НАН) України.
В цілому по країні кількість нових випадків захворювання і летальних випадків скорочується, але темпи скорочення при цьому сповільнилися.
"В цілому в Україні картина перестала бути однорідною, в більшості регіонів триває стабільне загасання. Через те, що до кінця не зрозумілі причини збільшення кількості випадків в західних регіонах, то складно передбачити подальший розвиток ситуації. Зростання може бути викликаний зневагою карантинними обмеженнями в курортних і гірськолижних регіонах, а може, викликаний появою нових мутацій вірусу і сприятливими для нього погодними умовами", - наголошується в дослідженні НАН.
Динаміка в зазначених регіонах викликає занепокоєння, тому існує необхідність додаткового аналізу причин і вжиття додаткових заходів щодо стримування поширення епідемії.
В Івано-Франківській і Закарпатській областях зафіксовано зростання нових госпіталізацій, а також збільшується відсоток летальності серед нових випадків.
Частка позитивних тестів стабільно скорочується, але варто звернути увагу на затримки в оприлюдненні статистики.
Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я України винесе на розгляд уряду постанову про перехід країни до адаптивного карантину.
Про це на брифінгу повідомив на онлайн брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
"Щодо повернення до звичайного життя. Згідно з нашою стратегією ми хочемо перейти до адаптивного карантину. Ми зробили розрахунки й відповідно найближчим часом винесемо на засідання Кабінету Міністрів цю постанову. Сьогодні, наприклад, за тими показниками, які були за рівнями захворюваності, у нас немає ніякої адміністративної територіальної одиниці, яка була б в червоній зоні", - сказав Степанов.
Він також додав, що сьогодні Україна на 34 місці в Європі за рівнем смертності.
МОЗ не регулює питання появи вакцини проти коронавірусу на комерційному ринку України, заявив раніше Максим Степанов.
Згідно з прогнозами міністра, у продажу вакцина може з'явитися не раніше літа.
"Спілкуючись, зокрема, з виробниками вакцини, і знаючи, як країни обмежують її вихід на комерційний ринок, обмежують експорт, то, мені здається, це навряд чи раніше буде", - сказав він.
Також Степанов поділився своїми прогнозами щодо вартості COVID-вакцини.
В Україні 1 223 879 випадків COVID-19. Протягом понеділка, 1 лютого, виявили 2 394 нових випадки коронавірусної хвороби. Зокрема, захворіли 117 дітей і 213 медпрацівників. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.
Протягом понеділка госпіталізували 833 людини. 156 осіб померли від ускладнень хвороби (за весь час пандемії в країні - 22 924), 11 457 осіб одужали (за весь час пандемії в країні посилання - 1 035 372).
За добу було проведено 31 620 тестувань (зокрема методом ПЛР - 16 589, методом ІФА - 15 031). За весь час пандемії в Україні проведено 6 274 464 ПЛР-тестування.