UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ завершило розслідування привласнення коштів чиновниками адміністрації портів

Оборудки посадовців "коштували" державі 247 мільйонів гривень.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) завершило досудове розслідування заволодіння посадовцями ДП "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) понад 247 мільйонами гривень. Сімом підозрюваним і їх захисникам відкрито доступ до матеріалів справи, повідомляє прес-служба НАБУ.

У вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України підозрюються:

- екс-голова ДП "АМПУ";

- екс-перший заступник голови;

- екс-начальник відділу закупівель;

- заступник начальника Одеського філіалу ДП "АМПУ";

- директор ТОВ "Техморгідрострой";

- бенефіціар підприємства;

- бенефіціар нерезидента (підприємства-учасника злочину).

Після ознайомлення з матеріалами провадження обвинувальний акт стосовно підозрюваних буде скеровано до суду.

Зазначимо, слідчі підозрюють посадовців у змові з приватними особами, які у неконкурентній "боротьбі" виграли тендери на проведення днопоглиблювальних робіт у Бердянському та Маріупольському морських портах. Унаслідок розкрадання коштів під час проведення відповідних робіт державі було завдано збитків на майже 250 мільйонів гривень.

Нагадаємо, у січні детективи НАБУ провели в Одесі низку обшуків і затримань. Серед затриманих опинились і колишній директор ДП "Адміністрація морських портів України" Андрій Амелін та його заступники.

Детективи повідомили про підозру вісьмом колишнім та чинним посадовцям ДП "АМПУ" у заволодінні понад 247 мільйонами гривень підприємства. Солом'янський районний суд Києва обрав Амеліну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 12 мільйонів гривень.

Слідчі дії в Одесі проводилися у межах розслідування по договорах ДП "АМПУ" з ТОВ "Техморгідрострой" на виконання робіт з днопоглиблення у Бердянському та Маріупольському портах. Йдеться про привласнення коштів менеджментом підприємства за попередньою змовою з посадовими особами у 2015 році.

У квітні 2017 року НАБУ подало до Господарського суду міста Києва позов про визнання недійсним договору з проведення днопоглиблювальних робіт у портах України на суму 712 мільйонів гривень.