За три роки існування та понад 2,5 роки розслідувань детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування і скерували обвинувальні акти до судових інстанцій у близько 130 справах. Встановлений розмір збитків у них сягає 4 мрд грн.
Як зазначають у прес-службі НАБУ, одним із головних викликів у роботі НАБУ залишається відсутність судових вироків. Тож для подальшої успішної реалізації антикорупційної реформи критично важливим є створення Вищого спеціалізованого антикорупційного суду з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії та міжнародних партнерів.
З моменту початку розслідувань юристи НАБУ скерували 291 міжнародний запит до 57 держав світу. Наразі 121 запит виконано повністю, 7 – частково. Зокрема, йдеться про розслідування корупції на ПАТ "Укргазвидобування", ДП "Електроважмаш", ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (ДПЗКУ), ДП "Адміністрація морських портів України", ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) тощо. Для прикладу, у провадженні за фактами заволодіння коштами ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" у розмірі 17,28 млн дол. та ДП "НАЕК "Енергоатом" - у розмірі 6,4 млн євро.
Крім того, від початку розслідувань НАБУ надіслало 14 запитів про екстрадицію. У вересні 2017 року одна з європейських країн здійснила першу в історії НАБУ видачу підозрюваного у кримінальному провадженні, розслідуваному детективами НАБУ.
Нагадаємо проте, що фінансування НАБУ з державного бюджету у 2018 році зросло на 10% до 857,09 млн грн.