UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ викрило корупційні схеми на 15 підприємствах оборонно-промислового комплексу

У Бюро назвали найпопулярніші види оборудок посадовців ОПК.

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) виявили факти корупції на 15 підприємствах оборонно-промислового комплексу країни (ОПК), такі дії посадовців, за попередніми підрахунками, завдали державі збитків на понад 620 млн гривень та 3 млн доларів. І стали підставою для відкриття кримінальних проваджень, наголосили у прес-службі антикорупційного відомства.

Найчастішими корупційними порушеннями ставали привласнення та розтрата майна та заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Також зафіксовано багато фактів закупівлі товарів за завищеними цінами через компанії-посередники, наближені до керівництва державних установ.

При цьому, за даними детективів Бюро, ключову роль у появі корупції в ОПК відіграють саме керівники держустанов – кожен другий викритий корупціонер належить до цієї категорії. Так, про підозру повідомлено 23 особам, 13 з яких є посадовцями держструктур.

НАБУ

Також співробітники НАБУ проводять профілактичну роботу із запобігання корупційним ризикам в ОПК. Завдяки цьому було попереджено розкрадання понад 130 млн гривень. "Приміром, у такий спосіб вдалося запобігти закупівлі за завищеними цінами паливно-мастильних матеріалів та постачання обмундирування неналежної якості", - додали у Бюро.

Нагадаємо, раніше "Новое время" оприлюднило розслідування про зловживання в "Укроборонпромі", до яких, за даними авторів, причетні голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський. Зокрема, в матеріалі згадувалося, що Україна за допомогою складних схем закуповує старі БМП у Чехії, що коштують близько 25 тисяч євро, які в нашій країні після збору з модернізацією в Житомирі коштують більше 150 тисяч доларів за машину.

Після публікації до редакції надійшла вимога спростування та погрози судових позовів від декількох юридичних осіб, які є фігурантами статті. "Укроборонпром", своєю чергою, заявив про неправдивість викладених у матеріалі "Нового времени" фактів.

Редакція журналу передала до НАБУ матеріали журналістського розслідування про зловживання в "Укроборонопромі". У Національному антикорупційному бюро України відкрили кримінальне провадження стосовно корупційних схем при закупівлі озброєння, зокрема, за фактами, які були озвучені в матеріалі.

Питання корупції в державному концерні "Укроборонпром" неодноразово було темою розслідувань "Дзеркала тижня. Україна".