UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ та ГПУ ініціюють ускладнення доступу до закритої частини судового реєстру

За словами Ситника, доступ широкого кола посадових осіб до реєстру заважає ефективній боротьбі з корупцією.

Національне антикорупційне бюро спільно з Генеральною прокуратурою мають намір ініціювати зміну порядку доступу до закритої частини реєстру судових рішень, повідомив директор НАБУ Артем Ситник в ефірі телеканалу "112. Україна" увечері в неділю, 3 липня.

За словами очільника НАБУ, ряд норм Кримінально-процесуального кодексу, а також закон "Про доступ до судових рішень" створюють істотні перешкоди ефективній роботі відомства. Він також згадав, як під час обшуку в одного із суддів була виявлена копія постанови про обшук у нього ж.

"Постійно 3,5 тисячі осіб,... судді їх помічники, мають доступ до закритої частини судового реєстру... З моменту отримання постанови на обшук проходить близько семи днів в залежності від ситуації по справі, а протягом доби постанова потрапляє в закритий реєстру і теоретично суддя у Закарпатті чи в зоні АТО може зайти і подивитися. І це та проблема, яка закладена в самому законі", – пояснив Ситник, додавши, що генеральний прокурор Юрій Луценко також підтримує ускладення допуску до закритої частини реєстру.

Читайте також: Невідомі заблокували детективів НАБУ, які ведуть справу "цукрового" прокурора

Раніше Ситник уже пропонував засекретити справи на стадії досудового розслідування. За його словами, зараз до закритої частини Єдиного державного реєстру судових рішень мають доступ 3,5 тисячі осіб: судді, їх помічники. І багато слідчих дій зірвалося саме через те, що інформація про них стала відома фігурантам справи.

Детальніше про роботу Антикорупційного бюро читайте в інтерв'ю Артема Ситника "Гарантії незалежності НАБУ в законі дотримано. Відповідальність – на мені та моїй команді" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".