UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ оголосило підозри організаторам і контролерам схеми "Краяну"

Деякі з них вже проходили у справі як свідки.

Національне антикорупційне бюро оголосило нові підозри у справі одеського заводу "Краян". Деякі з підозрюваних раніше вже фігурували у ній в статусі свідків.

Як повідомляє LB.ua, підозри отримали: ексдепутат Кілійської районної ради Одещини Анатолій Коломієць, депутат Одеської обласної ради Олег Бабенко, колишній народний депутат Олександр Дубовий і помічниця мера Одеси Олена Попова.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури переконані: це фактичні організатори та контролери схеми. Їм інкримінують ч.5 статті 191 (привласнення або розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем) і ч. 3. ст. 209 (відмивання грошей) КК України.

За версією слідства, Коломієць здійснював фактичний нагляд за ТОВ "Девелопмент Еліт" - компанією, що продала будівлю заводу місту; Дубовий координував взаємодію учасників схеми, допомагав "банкрутувати" завод і розпродавати його активи, зокрема, згадану адмінбудівлю; Попова допомагала проштовхувати прийняття потрібних рішень Одеською міською радою.

Під час обшуку столичного офісу Дубового детективи НАБУ знайшли понад 250 документів, що стосуються господарської діяльності ХК "Краян". А при обшуках в Попової вилучили "чорну бухгалтерію" Одеської міськради. Нині підозрювана переховується від слідства, стверджують співрозмовники журналістів.

І Бабенко, і Дубовий вже проходили у цій справі як свідки, але відмовилися свідчити у суді влітку 2019 року.

Хоч місцевий суд повністю виправдав мера Одеси Геннадія Труханова та інших чиновників у "справі Краяна", антикорупційні органи готуються до нового розгляду справи у Вищому антикорупційному суді.

"Ми якраз встановили тих невстановлених осіб, яких так "хотіла" почути сторона захисту в суді. І постійно наголошувала на цьому. Тому їх дії не пересікаються з діями наразі виправданих", - пояснив прокурор САП Валентин Мусіяка.

Нагадаємо, мерія Одеси придбала адміністративні будівлі збанкрутілого заводу "Краян" за 185 мільйонів гривень. З їх допомогою нібито планували реалізувати проєкт "Європейська мерія" - зібрати в одному місці розкидані по всьому місту служби й управління мерії.

Його приватизація і ремонт коштували учасникам схеми лише 20 мільйонів гривень, після чого, домовившись з Геннадієм Трухановим і Вадимом Галантерником, вони успішно продали будівлі заводу місту за завищеною ціною.

Докладніше про "справу Краяну" читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Оц-тоц первертоц – бабушка здорова".