Прокурора Сумської місцевої прокуратури затримали при отриманні хабара від обвинуваченого. За даними слідства, прокурор вимагав і отримав гроші за сприяння в ухиленні від тюремного терміну, повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань.
Слідство встановило, що прокурор за посередництвом адвоката уклав з обвинуваченим угода про визнання вини за погодженням покарання, не пов'язаного з позбавленням волі. Свої послуги прокурор оціни 3500 доларів. Його і адвоката-посередника затримали ввечері в понеділок, 4 лютого, під час передачі 1000 доларів другого траншу хабара.
Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган уточнила, що хабар прокурору давав обвинувачений у корупційних злочинах. Йому інкримінують ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) і ч. 1 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу.
Затриманим прокурору і адвокату правоохоронці мають намір повідомити про підозру за ст. 368 (неправомірна вигода). Прокуратура наполягатиме на арешті підозрюваних. Якщо їх провина буде доведена в суді, їм загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
В операції були задіяні співробітники ДБР, СБУ і Генеральної інспекції ГПУ.
За словами генпрокурора Юрія Луценка, в січні українські правоохоронці затримали 800 осіб за підозрою в корупції. Загальна сума задокументованих за місяць хабарів склала 1 млн гривень.
За 2018 рік правоохоронцями було викрито та задокументовано майже сім тисяч (6923) фактів отримання посадовими особами неправомірної вигоди.
Як писало DT.UA, корінь всіх проблем українці бачать у корупції: 92% вважають, що "через корупцію гроші осідають в кишенях тих, хто у владі"; 88% - що "корупція призводить до збіднення населення" і "підриває економіку країни".
Докладніше про аналіз даних соціологічних досліджень - в матеріалі Тетяни Нікітіної "Надія і віра без відповідальності, або Соціологічна діагностика українського суспільства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".