UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Собор УПЦ МП до Києва приїжджав кримський митрополит, який відомий співпрацею з окупантами

СБУ на разі не прокоментувала інформацію про візит священнослужителя.

На засідання Собору Української православної церкви Московського патріархату в Києві 13 листопада, який заявив про "незаконність" і "недійсність" рішення Священного Синоду Константинопольского патріархату щодо надання українській церкві Томосу про автокефалію, приїздив митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (Ростислав Швець), який раніше вітав Сергія Аксьонова з посадою ватажка анексованого півострова та неодноразово співпрацював з окупаційною владою.

Як пише "Громадське", про присутність митрополита Лазаря на соборі свідчать фотографії на сайті УПЦ МП. Водночас Служба безпеки України на разі не коментувала інформацію про візит кримського митрополита УПЦ МП до Києва.

УПЦ/Facebook

Водночас митрополит неодноразово був присутнім на заходах, організованих окупаційною владою Криму. Зокрема, 23 лютого 2015 року з нагоди першої річниці створення так званого "ополчення Криму" митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар провів молебень та освятив пам'ятний камінь "самообороні Криму". Тоді ж Аксьонов вручав "самообороні Криму" медалі та нагороди.

Також 26 жовтня 2016 року митрополит Лазар освячував каплицю на честь Миколая II та його родини, яку звели за ініціативою колишньої "прокурорки" анексованого Росією Криму Наталії Поклонської.

Як писало раніше DT.UA, в анексованому Криму місцева єпархія УПЦ (МП) повністю підпорядкувалася задоволенню суспільно-політичних вимог окупаційного режиму. За розпорядженням митрополита Лазаря вона брала активну участь у масових святкуваннях "Дня народної єдності РФ" 4-го листопада 2014 р., освячувала російські винищувачі та "гуманітарні" вантажі для "ДНР" і "ЛНР". Також Кримська єпархія УПЦ (МП) активно "духовно опікає" Чорноморський флот Росії. Такі вчинки - це не що інше, як колабораціонізм з окупантами.

Нагадаємо, у вівторок, 13 листопада, УПЦ МП прийняла постанову про відмову підтримати автокефалію і розрив з Константинополем. Собор єпископів УПЦ МП вважає, що рішення Священного Синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня щодо українського церковного питання є недійсними і такими, які не мають ніякої канонічної сили", а рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського патріархату на території України є "наслідком спекулятивного трактування церковної історії".

При цьому Собор відбувся в той час, коли була запланована зустріч Петра Порошенка з єпископами УПЦ МП в "Українському домі". В УПЦ КП заявили, що керівники Митрополії скликали Собор, щоб не пустити єпископів до Порошенка, адже на зборах повинні бути присутні всі архієреї.