UA / RU
Підтримати ZN.ua

На початку війни російська військова еліта була зосереджено у селі Мощун під Києвом — ветеран 3 ОШБр

Боєць ЗСУ Крутяк розповів, що на початку вторгнення захисники користувалися тим, що було, проте потім їх забезпечення ставало кращим. 

Ветеран 3 ОШБр Роман Крутяк з позивним "Хмара", який пішов захищати Україну в перший день повномасштабної війни, розповів про бої у Київській області навесні 2022-го. Під час інтерв'ю "РБК Україна" він зауважив, що разом з азовцями 25-26 лютого вони вже працювали у невеликому секторі на виїзді зі столиці — проводили спостереження та за потреби повинні були підсилювати бригади, які стояли в окопах попереду.

"Хмара" розповів про перший бій, коли у нього був лише автомат "Калашнікова", чотири "совдеповські" магазини, підсумок та гранати. В майбутньому забезпечення захисників ставало кращим, але в перші дні вони користувалися тим, що було. 

"Приблизно тоді ж я відчув справжню цінність життя. Коли "прильоти" в десяти метрах і розумієш, що можеш загинути в будь-який момент, то пріоритети змінюються блискавично", – додає захисник.

Коли росіянам не вдалося прорватися у Київ через Ірпінь, вони кинули свої сили на Мощун. Звідти була траса спершу до Пущі-Водиці, а після цього — до столиці. 

"У ворога була задача пробитися через це село і вийти на столицю. 7 березня, коли по першій групі орків відпрацювала наша спецура, з самого ранку в супроводі танку ми заїхали невеликими групами в Мощун на зачистку. Було дуже багато вбитих. Кинулося в очі, що це професійні військові, — розповідає захисник. — Пізніше з'ясувалося, що в цьому населеному пункті раніше була велика концентрація десантників, ВДВшників. Вся їхня еліта". 

ЗСУ закріпили лінію оборони, дійшовши до середини села Мощун. Протягом наступних чотирьох днів їм вдалося відбити декілька штурмів ворога, але захисники отримали перших поранених та вбитих. Після цього підрозділ вивели. 

Читайте також: Ветерани боїв за ДАП і Дебальцеве називають битву в Мощуні пеклом: з’явилась документалка

Нагадаємо, видання Financial Times опублікувало матеріал, у якому припустило, що влітку Росія може розпочати новий масштабний наступ на Україну, в тому числі на Київ. Згодом у Центрі протидії дезінформації при РНБО наголосили, що така ж інформація поширюється й щодо Харкова, Чернігова та Сум. Втім, джерела її появи у більшості випадків — російська пропаганда, яка працює постійно для того, аби залякати українців.