UA / RU
Підтримати ZN.ua

На передачу Україні винищувачів знадобляться роки — Пентагон

Причини такого затягування там не назвали. Зауважили лише, що наразі перемовини тривають, але без конкретних домовленостей.  

Питання передачі Україні сучасних винищувачів четвертого покоління підіймається на переговорах, проте наразі США не можуть цього зробити, заявив заступник голови Пентагону Колін Каль. Сьогодні Штати повинні зайнятися тим, аби в Україні правильно використовували ті літаки, які вже мають на озброєнні, пояснив він під час останнього брифінгу. 

"Ми надали українцям деякі ракети HARM, і ми адаптували ці ракети, щоб вони могли стріляти з МіГ-29. Вони, звичайно, не були призначені для пусків з такого обладнання - вони призначені для того, щоб запускатися з наших літаків, але українці в останні тижні з великим успіхом використовували ракети HARM, щоб вивести з ладу російські системи радіолокації", – сказав він.

За словами Каля, навіть якщо США оголосили б зараз про рішення передати нам винищувачі, протягом наступних кількох років Україна їх все одно б не отримала. Тому зараз Штати займаються тим, що стосується українських винищувачів радянського виробництва.

"Важливо, що їм потрібно для підтримки поточних зусиль, щоб утриматися на сході й, можливо, перейти в контрнаступ", – зазначив заступник голови Пентагону.

Проте, зараз таки тривають перемовити щодо передачі нам винищувачів, та без конкретних домовленостей. 

"Отже, ми намагаємося дуже ретельно підходити до питання про те, які системи, на нашу думку, найбільш доцільні для України в цьому контексті, чи зможуть вони її підтримувати? Чи можуть вони собі це дозволити? Тому що, звичайно, ви знаєте, мільярди доларів міжнародної допомоги не можуть бути чимось через 10 років або через 20 років. Тож це теж мають бути системи, які може витримати сама Україна", – резюмував чиновник.

Читайте також: Пакет допомоги Україні на $3 млрд – що саме до нього входить

Нагадаємо, у Конгресі США пропонували виділити гроші, аби навчити українських пілотів працювати на винищувачах F-16 та F-15. Та міністр оборони України Олексій Резніков пояснив, що в нашій країні аеродроми не підходять для таких бортів. 

У Міноборони Словаччини заявили, що літаки МіГ-29, швидше за все, передадуть Україні. Країна має отримати за них гроші від ЄС чи військову техніку від НАТО. За словами глави відомства Ярослава Наді, їхня вартість обчислюється сотнями мільйонів євро.