UA / RU
Підтримати ZN.ua

«На осінь будемо готуватися до найгіршого варіанту» — Степанов про ситуацію з COVID-19

Міністр вже вкотре наголошує на тому, що основна причина негативних показників в тому, що люди не дотримуються правил адаптивного карантину.

У зв’язку з негативною епідситуацією в Україні, кількістю нових інфікованих, яка постійно зростає, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що  у відомстві будуть готуватися «до найгіршого варіанту» на осінь. Про це він зазначив в ефірі телеканалу «Україна 24».

«За кількістю захворювань у нас є зростання. І нам дуже потрібен контроль, контроль заради безпеки і здоров’я наших громадян … Якщо ми проаналізуємо, як у нас відбувався розвиток епідемії, то можемо побачити, що ми зафіксувалися на певному рівні 300−400 хворих, почали процес пом’якшення, прийшли до адаптивного карантину… Але деякі люди зрозуміли це як повний вихід з карантину — і останні 4 тижні ми спостерігаємо зростання», — зазначив Степанов.

Міністр додав, що на сьогодні лідерами з поширення коронавірусу в Україні є Львівська область, Закарпаття та Київ.

«Щодо того, до чого ми готуємося восени, звичайно, наше основне завдання — підготувати максимально систему охорони здоров’я. Ми завжди готуємося до найгіршого варіанту, щоб ми були здатні надавати медичну допомогу всім без винятку. За три місяці ми підготували систему, і зараз і по ефективності лікування, і по забезпеченості лікарень ми знаходимося в набагато кращих умовах, ніж це було три місяці тому», — сказав він.

Читайте також: У ВООЗ не виключили можливість передачі коронавируса по повітрю

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що реальна кількість хворих на коронавірус в Україні може досягати 150 тисяч. За його словами, Міністерство охорони здоров'я в середньому виявляє всього близько 35% хворих.

Разом з тим, Ляшко висловив свої побоювання щодо того, чи  може Україна стати новим епіцентром пандемії коронавірусу в Європі.

Відзначимо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив про те, що лабораторні центри в Україні забезпечили запасом тест-систем для діагностики коронавируса, яких вистачить на місяць при повному завантаженні.