UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Kyiv Post тиснула Венедіктова та «слуги народу» – ексжурналістка видання

Анна Миронюк розповіла, чому Венедіктова викликала до себе в кабінет головного редактора Kyiv Post.

Ексжурналістка англомовного видання Kyiv Post Анна Миронюк заявила, що на газету тиснула генпрокурорка Ірина Венедіктова та депутати від «Слуги народу», пише «Детектор Медіа». За словами журналістки, у листопаді минулого року видання опублікувало критичний матеріал про Ірину Венедіктову, після чого вона й викликала до себе в кабінет головного редактора Kyiv Post Брайана Боннера.

«Вона засуджувала критику на свою адресу і погрожувала піти до суду», – зазначила Миронюк.

Однак, за її словами, тоді, ситуацію вдалося залагодити і вона перейшла у стадію замороженого конфлікту.

«Минув рік. Журналісти Kyiv Post знов опублікувала матеріал, критичний, про перебіг реформ та про роботу генеральної прокурорки, де вони ставили під питання її ефективність. Після цього пройшов певний час і, за словами Брайана, пані Венедіктова відкрила певні розслідування проти Аднана Ківана, які вона потім закрила. Це я кажу зі слів Брайана Боннера», – додала Миронюк.

За її словами, генпрокурорка Венедіктова мала можливість висловитися. Зокрема, вона публікувала колонки в Kyiv Post.

«Для обох матеріалів ми направляли запити до Генпрокуратури із проханням про інтерв’ю. Більше того, після першого матеріалу та її тиску на газету, ми увесь час намагались переконати Офіс генпрокурора вийти з великим інтерв'ю та надати можливість журналістам Kyiv Post поставити всі запитання, дати їй можливість висловитися та відповісти на нашу критику. Вона цією можливістю не скористалася. Ми опинились у ситуації, коли тиск від влади був, він був на різних рівнях. Були певні депутати від «Слуги народу», які погрожували піти до суду після певних матеріалів. Цей тиск був, і я можу лише констатувати ситуацію», – додала Миронюк.

Читайте також: Офіс президента ні до чого — прессекретар Зеленського відкинув звинувачення у причетності до закриття Kyiv Post

Про те, що газета закривається, стало відомо 8 листопада. Видавець Аднан Ківан заявив, що це тимчасовий захід, пов'язаний із розширенням видання. Але в редакції вважають, що видавець намагається впливати на редакційну політику і закриття газети – помста за спробу колективу зберегти незалежність.

Пізніше Ківан запропонував звільненому колективу повернутися, але на власних умовах. Однак колишня команда Kyiv Post відмовилася від такої пропозиції. Натомість вони заявили про створення нового видання.

Своєю чергою Британія, Швеція та ЄС розкритикували закриття видання. Зокрема, дипломати попередили, що припинення роботи Kyiv Post матиме негативні наслідки для України.