UA / RU
Підтримати ZN.ua

На кордоні з Кримом з великими чергами працюють два КПВВ з трьох

Люди, що застрягли на кордоні з Кримом, скаржаться на відсутність санітарних умов та підвозу води.

протягом понеділка, 8 серпня, на адмінкордоні з окупованим Кримом в нормальному режимі працювали лише два з трьох контрольних пунктів в'їзду-виїзду: "Джанкой" ("Чонгар") та "Перекоп" ("Чаплинка").

Як повідомляє "Крим. Реалії" з посиланням на підконтрольну окупантам Кримську митницю, пункт пропуску "Армянськ" ("Каланчак") залишається закритим зі вчорашнього дня, 7 серпня.

Наголошується, що контрольні пункти працюють неефективно. Так, на пункті пропуску "Чаплинка" автомобілі пропускають повільно, до вечора 8 серпня в черзі до КПВВ стоїть близько 80 машин.У закритого КПВВ "Каланчак" як і раніше стоїть черга приблизно в 20 машин.

Громадяни, що застрягли на кордоні, при цьому, скаржаться на відсутність у КПВВ необхідної інфраструктури для тривалого перебування там людей. Зокрема, очікуючі проїзду через Чаплинку" страждають від санітарних проблем, погодних умов та відсутності підвозу води та їжі. Біля "Каланчака" люди змушені харчуватися в місцевому кафе.

Читайте також: На кордоні з Кримом пропускні пункти працюють з частковим обмеженням

Вранці в Держприкордонслужбі України повідомили, що російські служби на території анексованого Криму в неділю, 7 серпня, з невідомих причин перестали пропускати автотранспорт і пасажирів на територію півострова. Через кілька годин російська сторона відновила пропуск на "Чонгарі".

Пізніше в Держприкордонслужбі порекомендували українським громадянам утриматися від поїздок до окупованого Росією Кримського півостріву у зв'язку з обмеженням російською стороною можливостей для вільного в'їзду і виїзду з нього.

Віце-президент Конгресу кримських татар Ленур Іслямов повідомляв про те, що на админгранице чутні автоматні черги і бачили кілька вертольотів. Він вважає, що на самому кордоні можуть проводитися військові навчання.

В той же час, за повідомленням Кримської правозахисної групи, яка посилається на свідчення місцевих жителів, російська влада через керченську переправу перекинула до окупованого Кримського півостріву велика кількість техніки військового призначення.