Ситуація навколо Криму дуже зловісна. Москва звинуватила Київ у "збройному вторгненні" на окупований російськими військами український півострів, а також вбивстві двох російських військових і підготовці "терактів". Україна відкидає всі ці обвинувачення і вважає їх провокацією з боку Росії. Але все це дуже погано.
"Хоч би тому, що Йосип Сталін розпочав Зимову війну в 1939 році схожим чином, звинувативши фінів у обстрілі позицій радянських військ біля кордону і вбивстві кількох солдатів. Сьогодні відомо, що в червоноармійців стріляла не армія Фінляндії, а свої за наказом Москви, щоб створити претекст для "маленької переможної війни", яка виявилася зовсім не маленькою", - пише на сторінках Gazeta Wyborcza оглядач Вацлав Радзівінович.
Він також пригадує і ситуацію в серпні 2008 року. Тоді також була Олімпіада, у США тривала передвиборча кампанія, а в цей час відбувалися провокації на російсько-грузинському кордоні. Згодом спалахнула війна і армія Росії вторгнулася в Грузію.
Поки не зрозуміло, чи дійсно щось сталося на адміністративній межі між Кримом і Херсонською областю. Але варто звернути на кілька тривожних жестів Москви.
Володимир Путін звинуватив владу України у "переході до терористичних методів". При цьому він знову поставив під сумнів легітимність української влади. Так російський президент не говорив з 2014 року, коли раптом перестав вживати словосполучення "українська хунта". Сьогодні він повернувся до цієї риторики. Також він відмовився брати участь у зустрічей Нормандської четвірки, які, на думку польського оглядача, були єдиним шансом домовитися про мир.
Автор також нагадує, що кілька днів тому міністр оборони Росії Сергій Шойгу хвалився розміщенням військ поблизу українського кордону. А російський тижневик, пов'язаний з армією РФ написав, що "Кремль не виключає великої війни з Україною".
"Так відверто Москва говорить дуже рідко", - зауважує Радзівінович.
У свою чергу, президент України Петро Порошенко наполягає на прямій розмові з російським президентом, не звертаючи уваги на його слова про те, що в Києві керують люди, які "у свій час захопили владу".
"Президента України можна зрозуміти. На кордонах його країни дедалі небезпечніше. Пахне війною", - йдеться в статті.
Видання The American Interest писало, що Путін дав зрозуміти, що Мінським домовленостям кінець. У Мінських угод були нульові шанси на виконання: український парламент не був готовий голосувати за "децентралізацію", яка б дала автономію захопленим територіям Донбасу, а Росія не збиралася повертати Україні контроль над частиною її кордону.
Загалом, Західні ЗМІ побоюються, що Україна може опинитися на війні на два фронти. Оглядачі пишуть, що російському президенту вигідне відкриття нового фронту війни проти України з огляду на те, що вибори до Держдуми не за горами і йому потрібно зосередити росіян навколо себе.