UA / RU
Підтримати ZN.ua

На консульстві Польщі у Києві з'явилася "дошка польських злочинів проти України"

На польському консульстві активісти розмістили плакат.

У середу, 14 лютого, активісти "Чорного комітету" вивісили "дошку польських злочинів проти України" на будівлі консульства Польщі в Києві, повідомляє "Польське радіо".

На "дошці" зображені контури Польщі та України у національних, біло-червоних і синьо-жовтих кольорах. З Польщі в Україну ведуть стрілки з написами: "окупація, колонізація, пацифікація, операція "Вісла", репресії і концтабори".

Інформацію про інцидент підтвердив посол Польщі в Києві Ян Пєкло. "Перед консульством з'явилося кілька людей, вони розгорнули цей плакат, сфотографували і швидко зникли", – сказав посол. За його словами, "коментар – зайвий, акція не була масовою". Як заявив Ян Пєкло, мовляв, "це, радше, спроби різних груп, які намагаються здобути популярність".

У свою чергу, організація "Чорний комітет" у своєму повідомленні оголосила, що Польща використовує той факт, що Україна перебуває у стані війни, простіше кажучи - користується моментом.

"Польща хоче приписати нам якісь злочини, але ми добре пам'ятаємо її злочини проти України. "Чорний комітет" зазначає: кожен народ має право на своїх героїв і ніхто не має права нав'язувати українцям свою правду. Ми будемо реагувати на будь-які прояви імперіалізму проти України і захищати її суверенітет, якщо на це не здатні офіційні структури", – повідомила організація.

.

Нагадаємо, що 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів". Він також повідомив про те, що відправив його для оцінки в Конституційний суд.

Незадовго до цього Верховна Рада прийняла заяву у зв'язку з польським законом, у якій засудила зміни до закону про Інститут нацпам'яті, наголошуючи на тому, що це суперечить змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Польщею.

Також ініціативу польських законотворців розкритикував Ізраїль, розцінивши її як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення. У зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Законопроект також розкритикували в ОБСЄ та Державному департаменті США, заявивши про те, що він може підірвати свободу слова та академічного дискурсу в країні.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".