UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Харківщині зайнято більшість "коронавірусних" ліжок зі стаціонарним киснем – ОДА

Всього в області для пацієнтів з COVID-19 виділено майже 5 тисяч ліжок.

У Харківській області з 4931 ліжка, виділених для пацієнтів з коронавірусом, зайняті вже 2 969. Про це повідомила пресслужба Харківської обласної держадміністрації.

“На стаціонарному лікуванні в опорних закладах Харківщини перебувають 2969 пацієнтів. Загалом в області для лікування хворих на СOVID-19 на сьогодні виділено 4931 ліжко”, - повідомили в ОДА.

Вказано, що станом на 1 квітня в реанімації перебувають 195 пацієнтів з коронавірусом. На апаратах штучної вентиляції легень – 156 осіб.

“Усі ліжка для пацієнтів з СOVID-19 у закладах області забезпечені киснем – стаціонарним або кисневими концентраторами. Стаціонарним киснем на сьогодні забезпечено 1112 місць (1080 з них зайняті хворими)”, - додали в обласній держадміністрації.

В ОДА нагадали, що в Харківській області пацієнтів з коронавірусом приймають 23 медичні заклади. Ще два заклади залишаються резервними й у разі потреби також почнуть приймати хворих з коронавірусом.

Читайте також: Київ розгортає додаткові ліжка для пацієнтів з COVID-19 – Кличко

Станом на 1 квітня в Україні зафіксували 1 691 737 випадків коронавірусу. Зокрема, за останню добу COVID-19 виявили у  17 569 осіб. Минулої доби зафіксовано 421 летальний випадок (33 246 - за весь час пандемії), 9 602 особи одужали (1 323 083 - за весь час пандемії). 

Водночас за оновленими даними МОЗ, у жовтій зоні карантину залишилася лише одна область – Херсонська. Харківська область зараз перебуває у помаранчевій зоні. Водночас рівень госпіталізацій у нормі лише в трьох областях.

У Харкові кажуть, що ліжка, які були заявлені як забезпечені киснем, такими не були. У Нацслужбі здоров’я нагадали, що протягом 2020 року МОЗ виділяло субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на забезпечення киснем. На місцях більшістю областей тоді було ухвалено рішення закупити кисневі концентратори, замість централізованого проведення кисню. Це була швидка реакція на епідемію, що розвивається, хоча потрібно було не просто задовольнити тимчасову потребу, а більш серйозне і далекоглядне рішення.

При цьому в НСЗУ зазначили, що лікарні, визначені для лікування пацієнтів з ковід, віддають під це не всі свої ліжка. Наприклад, у Харківській області ковідні тільки 50% ліжок.

Докладніше про те, чому не вистачає місць в лікарнях, куди поділися лікарі, що передбачають «ковідні» пакети в Програмі медичних гарантій і яких змін у них слід очікувати вже завтра, читайте в інтерв’ю Анни Фенчак “Лікарні. Червона зона”, яке для читачів ZN.UA записала Алла Котляр.