UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Хмельниччині на хабарі піймали чиновників екоінспекції Держгеокадастру

Посадовців спіймали на гарячому при передачі 500 доларів хабара.

© Національна поліція України
© Національна поліція України
© Національна поліція України
© Національна поліція України

Заступника начальника одного з управлінь Держгеокадастру і головного спеціаліста Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області затримали під час отримання хабара, повідомиляє прес-служба Національної поліції.

Оперативники провели затримання неподалік від місця роботи посадовців у вівторок, 30 жовтня, під час передачі їм 500 доларів. Перед цим правоохоронці задокументували отримання ними ще 200 доларів, які зловмисники розділили між собою.

За даними слідства, підозрювані вимагали у місцевого підприємця 1200 доларів за ухвалення рішень, які входять до сферу їх компетенції.

Начальнику управління Держгеокадастра повідомили про підозру у ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням), а його спільнику з екоінспекції інкримінують ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу.

В операції були задіяні співробітники Департаменту захисту економіки й Управління внутрішньої безпеки ГУ НПУ в Хмельницькій області, а також відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю обласного управління СБУ.

Як повідомлялось, українськими правоохоронцями за рік викрито та задокументовано майже сім тисяч (6923) фактів отримання посадовими особами неправомірної вигоди. До прикладу лише за тиждень з 5 по 11 вересня було виявлено дев'ять випадків отримання хабара: співробітниками Національної поліції, Державної виконавчої служби, депутатами різних рівнів, інспекторами Державної служби з питань праці, ДСНС і прокурором.

Як писало DT.UA, корінь всіх проблем українці бачать у корупції: 92% вважають, що "через корупцію гроші осідають в кишенях тих, хто у владі"; 88% - що "корупція призводить до збіднення населення" і "підриває економіку країни".

Докладніше про аналіз даних соціологічних досліджень - в матеріалі Тетяни Нікітіної "Надія і віра без відповідальності, або Соціологічна діагностика українського суспільства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".