На Чорнобильській АЕС з'єднали дві частини нового саркофага, яким до кінця 2017 року повинні накрити зруйнований енергоблок №4.
Як повідомляється на сайті Європейського банку реконструкції та розвитку, операція по скріпленню двох арок здійснена через 24 з'єднання по конструкції вагою 28 тисяч тонн, які мають бути вирівняні на міліметри один від одного.
Крім того, ведеться робота по налаштуванню і скріпленню майже 1000 болтів, щоб надійно закріпити дві половини арки разом.
"Будівництво нового безпечного конфайнмента наближається до завершення, і прогрес також помітний при установці сталевої рами з допоміжними системами та обладнанням, необхідним для експлуатації об'єкта і розбирання конструкції реактора №4. Ми впевнені, що всі роботи будуть завершені до кінця 2017 року, як і планувалося", - заявив директор з ядерної безпеки ЄБРР Вінс Новак.
Висота арки складає 110 метрів, довжина - 165 метрів, а арочний проліт становить 260 метрів. Через величезні розміри арка була побудована з двох частин.
Призначення арки - захист навколишнього середовища від радіоактивного випромінювання, а також забезпечення можливості розбирання конструкцій блоку і переміщення ядерних відходів.
Після з'єднання східної і західної частині арки і оснащення конфайнмента кранами, об'єкт буде насунуто на четвертий блок ЧАЕС.
Нагадаємо, в травні міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко заявив, що на добудову "Укриття" на ЧАЕС залишилося зібрати 75 млн євро.
Квітнева конференція донорів у Києві зібрала 180 млн євро на будівництво укриття на ЧАЕС, також Канада виділила $ 12 млн для Чорнобильського фонду "Укриття".
Крім того, Єврокомісія виділить Україні додаткові 70 млн євро на будівництво нового саркофага над Чорнобильською АЕС.
Як писали у своїй статті на ZN.UA експерти, у ЗМІ з'явилися повідомлення про підготовку пропозицій Міністерством екології та природних ресурсів щодо значного зменшення території Чорнобильської зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення і створення на її теренах біосферного заповідника. Попередньо ці питання обговорювалися на парламентських слуханнях. Під час підготовки цих слухань та їх проведення один із авторів пропонованої статті виклав міркування щодо вирішення означених вище питань. Розгорнуті пропозиції надсилались у профільний комітет Верховної Ради, а також були вручені заступникові міністра С. Курикіну і голові комітету ВР М. Томенку. Судячи із заяв посадових осіб міністерства та листа голови комітету до президента, зазначені пропозиції залишилися поза їхньою увагою.