У понеділок, 6 червня, завершилося вивантаження відпрацьованого ядерного палива з першого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.
Про це міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив на своїй сторінці у Facebook ввечері в понеділок, 6 червня.
"Перед цим від ядерного палива були звільнені енергоблоки №2 та №3. Роботи з вивантаження палива тривали дев'ять років", – уточнив міністр, запевнивши, що після цього рівень екологічної безпеки в зоні відчуження має зрости.
Нагадаємо, процес вивантаження пошкодженого відпрацьованого ядерного палива з енергоблоку №1 розпочався 10 травня.
Нагадаємо, що третій енергоблок був повністю звільнений від ядерного палива в 2010 році, другий і третій – у 2012 та 2013 роках відповідно. Однак у басейнах витримки цих блоків в спеціальних пеналах залишалося на зберіганні пошкоджене паливо.
Гендиректор ЧАЕС Ігор Грамоткін в інтерв'ю ZN.UA зазначив, що Чорнобильська зона може бути використана в якості бази для двох основних видів діяльності: поводження з радіоактивними матеріалами і розміщення об'єктів альтернативної енергетики.
Детальніше про стан справ на ЧАЕС читайте в інтерв'ю Олега Кильницького з гендиректором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним "Поразка на Чорнобильській АЕС закінчилося, далі будемо тільки перемагати" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".