UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Буковині оцінили суму збитків від паводку в мільярд гривень

Підрахунки збитків є попередніми.

У Чернівецькій області попередньо підрахували суму збитків, завданих паводком. Так, за словами заступника голови Чернівецької ОДА Олексія Бойка, негода завдала шкоди Чернівецькій області на 1 мільярд 50 мільйонів гривень.

"Підрахунки збитків тривають. Бо скрізь зійшла вода і ще не встановлені повністю збитки по населенню. Але за попередніми даними, вже прораховані, збитки від паводка складають 1 мільярд 50 мільйонів гривень", - сказав Бойко.

У цю суму врахували пошкоджені і зруйновані мости, дамби, дороги місцевого і державного значення, а також попередні дані збитків для місцевого населення.

Більше за інших постраждали від негоди населені пункти і інфраструктура в Путильському, Вижницькому та Кіцманському районах.

"Практика показує, що навіть тоді, коли рівень річок приходить, вода відходить і ще більше руйнує інфраструктуру. Тому сума збитку може рости", - додав Бойко.

Тепер представники органів місцевої влади здійснюють подворовий обхід і формують списки людей, яким буде виплачуватися компенсація за заподіяні стихією збитки. Чиновники ОДА обіцяють в максимально стислі терміни розпочати виплачувати людям гроші.

Читайте також: Негода в Україні: через дощі Тиса, Дністер і річки басейну Прип'яті вийдуть з берегів - ГСЧС

Раніше влада Закарпаття заявляла про те, що ймовірна сума збитків області від паводків становить 125 мільйонів гривень.

Як повідомлялося, потоп в західних регіонах України, за оцінками уряду, перевершив за масштабом паводок 2008 року. Надзвичайно критична ситуація в п'яти західних областях України. Івано-Франківська область постраждала найбільше. На ліквідацію наслідків повені на Заході України Кабмін виділив майже 750 млн гривень. Станом на сьогоднішній день підтопленими залишається половина з постраждалих будинків.

СБУ порушила кримінальне провадження за статею "Екоцид", В СБУ запевнили, що детально вивчають причини та передумови, які могли привести до таких наслідків. За однією з версій, розгул стихії може бути пов'язаний з незаконною вирубкою лісу і бездіяльністю уповноважених осіб.

Детальніше про ймовірні причини лиха в західних регіонах України читайте в статті Юлії Самаєвої "Карпатська різанина бензопилою" для читачів ZN.UA.