UA / RU
Підтримати ZN.ua

На банківські рахунки розробників держреєстрів накладено арешт

Розробників підозрюють у несанкціонованому втручанні в роботу держреєстрів. Слідчі дії у даній справі тривають.

14 жовтня було накладено арешт на рахунки розробників клієнтського доступу до реєстрів Мін'юсту "Арт-майстер" і "3-Т" через підозри у втручанні в їхню роботу. Про це у вівторок заявила міністр юстиції Олена Лукаш.

"14 жовтня було накладено арешт на 19 розрахункових рахунків ТОВ "Арт-майстер" та ТОВ "З-Т" у 3 банківських установах", - сказала вона.

Лукаш нагадала, що Генпрокуратура підготувала повідомлення про підозру у несанкціонованому втручанні у держреєстри. Також, за її словами, повідомлення про підозру у розкраданні держкоштів підготовлено двом бухгалтерам ДП "Інформаційний центр" Мін'юсту.

За словами Лукаш, слідчі дії у даній справі тривають.

Як повідомляло ZN.UA, з 18 державних реєстрів, які адмініструє "Інформцентром", у власності держави перебували тільки три, а інші належали спорідненим до ЄДАПСу структурам "Арт-майстер" і "3-Т", з якими "Інформцентр" уклав угоди на користування програмною продукцією без проведення тендерів.

За останні 3 роки підприємства, що обслуговують держреєстри, у т.ч. "Арт-майстер" і "3-Т", отримали від Міністерства юстиції авторську винагороду на суму більше мільярда гривень, що значно перевищує вартість придбання самих реєстрів. За все це Мін'юсту, який утримується за рахунок бюджету держави, громадяни додатково платять зі своїх кишень.

За даними ZN.UA, слідчі Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України встановили, що група осіб - працівників ТОВ "Арт-майстер" на чолі з його керівником - розробила і передала в експлуатацію державному підприємству "Держінформ'юст" спеціалізоване програмне забезпечення ведення Державних реєстрів, технологічною особливістю якого (закладеною під час створення) була можливість постійного несанкціонованого втручання у роботу автоматизованої системи Державних реєстрів шляхом встановлення терміну дії ліцензійних ключів системи.

При цьому встановлювали терміни дії ключів тільки працівники ТОВ "Арт-майстер" через виділений сертифікаційний сервер, доступ до якого мали тільки вони. Сервер виявили фахівці СБУ. Існування власного приватного сервера, який, фактично, був шлюзом і накопичував всю конфіденційну інформацію про цивільні правовідносини громадян, стало можливим саме з причини повної монополізації всіх ланок роботи реєстру у руках одних і тих самих комерційних структур. !zn

Читайте також:

Колишній керівник держреєстрами домагається поновлення на посаді через суд

Мін'юст за 3 роки заплатив більше мільярда за користування держреєстрами

Колишній керівник держреєстрами, підозрюваний у фінансових порушеннях, знайшовся в Ізраїлі